Zieleń w tym wnętrzu nie pojawiła się przypadkiem - bezpośrednie otoczenie domu to wiecznie zielony, iglasty las. Jest doskonale widoczny z okna na poddaszu, gdzie znajdują się sypialnie i łazienka dzieci. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Zieleń w tym wnętrzu nie pojawiła się przypadkiem - bezpośrednie otoczenie domu to wiecznie zielony, iglasty las. Jest doskonale widoczny z okna na poddaszu, gdzie znajdują się sypialnie i łazienka dzieci. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
11 maj 2009 13:35

Łazienka dla dzieci, która rośnie razem z nimi? To możliwe!

Dzieciństwo ma to do siebie, że bardzo szybko mija. Aranżując łazienkę dla milusińskich warto o tym pamiętać i zaprojektować ją tak, by mogła rosnąć wraz z nimi.

Prezentowane wnętrze, choć powstało z myślą o chłopcu i dziewczynce, sprawdzi się także jako łazienka nastolatków. Dla małżeństwa z dwójką dzieci, ich nowy dom jest wymarzonym, rodzinnym siedliskiem. Jest ich miejscem na ziemi, którego nie planują i nie chcą już zmieniać. Urządzając go nie mogli więc pozwolić sobie na eksperymentowanie z własnym gustem czy przypadkowe, nie do końca przemyślane rozwiązania.

Wnętrze, które rośnie wraz z dziećmi

Ich życzeniem było, by przestrzeń tego domu – mentalna i fizyczna – pozwalała mu rozwijać się, dorastać i zmieniać wraz z mieszkańcami. Zgodnie z tym założeniem zaprojektowana została prezentowana łazienka. Znajduje się na poddaszu, obok sypialni chłopca i dziewczynki, i specjalnie dla nich jest przeznaczona. Choć w chwili powstawania projektu dzieci rozpoczynały naukę w szkole podstawowej, poważnie została potraktowana sprawa komfortu wszelkich higienicznych zabiegów. Mamy więc tu dużą, narożną wannę ustawioną przy oknie, umiejscowioną we wnęce przestronną kabinę prysznicową oraz bidet obok sedesu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo młodych użytkowników przy wannie znalazł się ułatwiający wejście niski podest oraz uchwyt w ścianie, który pomaga, by się w niej nie przewrócić. Natomiast płytki brodzik kabiny prysznicowej zapobiega potknięciom. Aby uniknąć porannych scysji podczas mycia zębów, w łazience znalazły się dwie umywalki i nad nimi ogromne lustro. A

ni gabaryty urządzeń, ani ich forma nie zostały jednak „zinfantylizowane” - wszystkie sprzęty będą mogły służyć dzieciom także wtedy, gdy zaczną potrzebować łazienki jako „gotowalni” przed pójściem na dyskotekę. Wystarczy zdjąć z półek maskotki, zmienić dekory na ścianach i dziecięca łazienka przeistoczy się najpierw w młodzieżowe, potem całkiem poważne dorosłe wnętrze. Uniwersalna jest także zastosowana w nim kolorystyka, zwłaszcza zieleń, barwa wiecznej młodości.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • toptrendymeble-pl, 2012-09-27 09:44:34

    ta schowana szafeczka w ścianie urzekła nas..
  • Vera, 2011-06-09 12:25:45

    Jest coś staromodnego w tej łazience, być może to dekory lub jasne szafki z firanką ale zarazem wydaje się ona przytulna i przyjemna. Dużym atutem jest jej wielkość, ale tak sobie myślę, że skoro korzystają z niej dorastające dzieci, to czy nie lepiej zrobić z niej 2 łazienki? W jednej byłby prysznic, w drugiej wanna. Wtedy byłaby to prawdziwa oszczędność czasu, bo przecież nastoletni brat i siostra nie będą mogli z niej korzystać w tym samym czasie. Może ja się nie znam, bo moje doświadczenia ograniczają się zaledwie do zaaranżowania w power net kilku moich pomieszczeń, więc nie jestem żadnym specem od projektowania, ale z logicznego punktu widzenia byłby byłoby to wskazane.

POLECAMY W SERWISACH