Łazienka na poddaszu ma modną, niebieską mozaikę oraz wygodną wannę. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Łazienka na poddaszu ma modną, niebieską mozaikę oraz wygodną wannę. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
20 lis 2015 08:25

Łazienka dla dzieci. Pomysły z polskich domów

Oddzielna łazienka dla dzieci to wygoda dla całej rodziny. Zobaczcie jak można ją urządzić.

Planując aranżację dziecięcej łazienki trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów – zarówno estetycznych, jak i tych dotyczących bezpieczeństwa. Musi być bezpieczna, czysta, kolorowa i dostosowana do świata dziecka.

Na wybór wyposażenia do łazienki dla dzieci warto spojrzeć perspektywicznie. Wybierajmy rozwiązania, które dostosujemy do zmieniającego się wzrostu malucha, bez konieczności przeprowadzania totalnej rewolucji aranżacyjnej. Narożniki za wysokich jeszcze mebli zabezpieczmy specjalnymi nakładkami, które uchronią przed ewentualnymi siniakami.

Antypoślizgowe schodki ułatwią maluchom samodzielne korzystanie z umywalki i wanny. Baterie z regulowanym termostatem zapobiegną poparzeniom gorącą wodą. Dobry pomysł to stworzenie ponadczasowej bazy. Dodatki, np. ręczniki, o wiele łatwiej wymienić, niż płytki na ścianach i podłodze.

Antypoślizgowe właściwości powinny mieć także płytki ceramiczne. Wybierając kleje i uszczelnienie do łazienki, z której korzystać będzie małe dziecko, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na skład produktów. Postawmy na chemię o niskiej zawartości chromianów oraz o małej emisji związków lotnych. Tę ostatnią poznamy np. po licencji EMICODE wg GEV:EC!Plus R – tłumaczy Aneta Rostek ekspert firmy Sopro.

Jaki styl łazienki wybrać? Ponadczasowy to biel. Dzieci lubią niebieski i fioletowy. Kolorowe dodatki sprawia, że łazienkę będzie można dostosować do potrzeb dorastających dzieci.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH