Nawet listwa pod blatem, wykonanej na zamówienie, szafki łazienkowej (z MDF-u) została polakierowana na kolor zielony. Pasuje do akcentów na ścianie oraz wnętrza umywalki. Grzejnik z oferty firmy Terma. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Nawet listwa pod blatem, wykonanej na zamówienie, szafki łazienkowej (z MDF-u) została polakierowana na kolor zielony. Pasuje do akcentów na ścianie oraz wnętrza umywalki. Grzejnik z oferty firmy Terma. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 lut 2013 12:55

Łazienka dla dziecka: kolorowo i wygodnie

Dla malucha kąpiel to zabawa i przygoda. Łazienka to nieznany ląd, wanna – bezkresne morze, a łazienkowe akcesoria – towarzysze wyprawy. Gdy w sterowaniu okrętem pomaga czerwona, gumowa kaczuszka, niestraszna nawet największa fala.

Mimo że żywe kolory w tym pomieszczeniu to tylko akcenty na tle białych ścian, podłogi i wyposażenia, łazienka jest wesoła, urządzona pomysłowo i stanowi atrakcyjną wizualnie przestrzeń, zaprojektowaną z myślą o małym użytkowniku. Jednocześnie jest to wnętrze uniwersalne i ponadczasowe. Teraz – fantastyczne dla malucha, za kilka lat wystarczy wymienić kilka drobiazgów, aby z radością korzystała z niego dziewczynka, potem nastolatka.

Czarne-zielone-białe: kolory łazienki dla dziecka

O ostatecznym kształcie projektu zadecydował dobór ceramicznych dekorów. Umywalkę, lustro, a następnie dodatki dobrano pod kolor czerwonych i zielonych listew dekoracyjnych. Na wyposażenie łazienki składają się jedynie niezbędne elementy (ze względu na skosy dachowe nie można było zaplanować dodatkowo kabiny prysznicowej), ale ich forma i sposób wyeksponowania decydują o oryginalności wnętrza.

Białe tło okładziny ceramicznej zostało urozmaicone za pomocą płytek z delikatną fakturą (na obudowie wanny oraz nad umywalką). Umywalka nablatowa przyciąga uwagę wyjątkowym kształtem kleksa; ma także kolorowe wnętrze, które idealnie komponuje się z resztą dekoracji.

Wygodna dla malucha

Ulokowana pod skosem dachowym strefa kąpielowa jest przede wszystkim funkcjonalna: zapewnia wygodę dziecku, a także rodzicom. Na obudowie wanny można ustawić kosmetyki oraz niezbędne w trakcie kąpieli dziecka zabawki. Natomiast system napełniania przez przelew to praktyczne i bezpieczne rozwiązanie. Reszta to zabawa: dywanik w kształcie serca, szczotka WC – jednooki przybysz z innej planety, a przy wannie kaczuszka – wierny towarzysz dziecięcych kąpieli.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH