Umywalka wraz ze ścianką w kolorze wenge pochodzą z kolekcji „Eliptic” marki Roca. Nowoczesny design i ciepłe drewno – to klucz do wystroju tej toalety. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Umywalka wraz ze ścianką w kolorze wenge pochodzą z kolekcji „Eliptic” marki Roca. Nowoczesny design i ciepłe drewno – to klucz do wystroju tej toalety. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
06 lut 2012 12:43

Łazienka dla gości: najważniejszy jest pomysł

Toaleta w lekkich barwach i formach. Na pozór prosta i nowoczesna. Ale te szczegóły! To one właśnie nie pozwalają jej być banalną. Dekor przy lustrze, kilka stylowych drobiazgów, a za oknem góry…

To miała być skromna toaleta, zaraz przy drzwiach wejściowych do domu. Miała służyć gościom, albo domownikom, by szybko umyć ręce. Jednak mimo, iż zakładano, że będzie prosta i nie będzie skupiała na sobie uwagi, stało się zupełnie inaczej! Bazę wnętrza stanowią płytki w odcieniach kremu i orzecha, a wyposażenie ograniczone jest do nowoczesnej ceramiki.

Ciepłe kolory i drewniana framuga drzwi nawiązują do pozostałej części domu – gdzie pojawia się styl zakopiański. Jednak obok góralskich akcentów przemyca się we wnętrzach również współczesny design i sztukę. Echo tych ciekawych połączeń odbiło się również w tej toalecie. Klimatyczne dodatki, jak zazdrostka na oknie, lampa oliwna stylizowana na antyk czy obraz wykonany metodą decoupage, wyznaczają niebanalny styl łazienki.

Jednak prawdziwym smaczkiem jest dekor na ścianie, obok lustra. Kolorowe płytki z trawertynu mieniące się szarościami, lazurem, czerwienią, złotem, srebrem, brązami… i można by jeszcze tak wymieniać, w zależności od oświetlenia i pory dnia. To szczegół, ale pani domu była nim oczarowana od samego początku. Wiedziała, że nawet w tak małym wnętrzu jest miejsce na coś niesamowitego. I wspólnie z architekt wprowadziły go w roli pasa-dekoracji, a także miejsca do wyeksponowania nowoczesnego oświetlenia lustra.

W myśl zasady, że do takiej biżuterii nie warto dokładać już innych zdobnych przedmiotów - cała reszta wydaje się być podporządkowana pod ten główny, dekoracyjny element.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH