Jedna z dziewczynek jest prawo-, a druga leworęczna; dla ich pełnej wygody baterie umywalkowe („Ki-Stream” marki La Torre) zainstalowano po przeciwnych stronach umywalek („Fuego” firmy Roca). Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Jedna z dziewczynek jest prawo-, a druga leworęczna; dla ich pełnej wygody baterie umywalkowe („Ki-Stream” marki La Torre) zainstalowano po przeciwnych stronach umywalek („Fuego” firmy Roca). Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 marz 2011 10:29

Łazienka dla matki i córek: tak warto ją urządzić

Projektowanie i urządzanie łazienki może być szansą na spełnienie dziewczęcych marzeń o posiadaniu choćby zakątka, w którym nikt i nic nie zakłóca czynności czesania włosów, wiązania kokard i przymierzania maminej biżuterii.

O ileż łatwiej w dorosłym życiu spełnić te marzenia, jeżeli w projekcie nowego lokum znalazły się dwie łazienki! Tak było w przypadku tego warszawskiego mieszkania, które jest domem czteroosobowej rodziny. O podziale łazienek zadecydowało kryterium płci. Pan domu – jedyny mężczyzna w rodzinie – korzysta z jednej z nich. Druga to pomieszczenie, w którym arch. Małgorzata Brewczyńska stworzyła strefę wyłącznie dla pań.

Wystarczy rzut oka, aby się o tym przekonać. Dominująca, ale jednocześnie subtelna okładzina ceramiczna z motywem kwiatowym nie pozostawia wątpliwości. Uwagę przyciąga elegancki wystrój pomieszczenia oraz jego uporządkowany, niemal sterylny charakter – efekt w najwyższym stopniu zamierzony. Zarówno pani domu, jak i jej dwie córeczki podzielają upodobanie ładu i porządku, dlatego nie chciały zbędnych dekoracji, czy zakłócających spokój blatu przedmiotów.

Funkcjonalne wnętrze

Pragnęły wnętrza uporządkowanego, a jednocześnie przytulnego. Wszystkie akcesoria znalazły swoje miejsce w szafkach pod umywalkami, wykonanych z białego, lakierowanego MDF-u oraz w szafce ukrytej za lustrem (we wnęce obok WC).

Nieprzypadkowy jest też wybór kolorów: wyłącznie biała ceramika sanitarna i meble oraz glazura i terakota w kolorze szarym i białym to klasyk elegancji (jak obowiązkowa biała bluzka w szafie każdej damy). Powabu dodają połyskujące srebrem, dekoracyjne płytki z rysunkiem kwiatów, nawiązującym do wzorów modnych w minionych dekadach tapet.

Damska łazienka

W przypadku tego pomieszczenia, określenie „damska łazienka” nie oddaje w pełni jego charakteru, ani też zamysłu inwestorki. Pani domu pragnęła stworzyć salon piękności dla siebie i swoich córek i zadbała o to, aby przyjemności przebywania w nim nie mąciły sprawy dnia codziennego. W tym celu wszystkie urządzenia i akcesoria związane z praniem – pralka oraz kosz na brudną bieliznę – zostały zakwaterowane w łazience pana domu.

Łazienka pań to eleganckie i uporządkowane wnętrze służące ich osobistym potrzebom. Pani domu może zrelaksować się biorąc kąpiel w wygodnej wannie. Specjalnie dla dziewczynek w łazience zainstalowano dwie umywalki, a ponieważ ponad nimi znajduje się zajmujące całą ścianę lustro, siostry mogą swobodnie korzystać z łazienki w tym samym czasie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH