Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 07 cze 2013 09:49 (aktualizacja: 30 sty 2014 19:52)

Łazienka dla nastolatka. Idealny pomysł dla dorastającego chłopca

Na razie miejsce na blacie zajmuje tylko kolorowa szczoteczka do zębów, ale z czasem pojawi się tu również maszynka do golenia i butelka wody kolońskiej. To pomieszczenie z perspektywą na przyszłość: teraz dla chłopca, z czasem – nastolatka i młodego mężczyzny. Stylowe oraz funkcjonalne na każdym etapie.

Znajdująca się naprzeciwko pokoju jedenastolatka łazienka jest przeznaczona wyłącznie dla niego. Zarówno styl jak i wyposażenie pomieszczenia zostały dobrane tak, aby przestrzeń była odpowiednia dla młodego użytkownika teraz oraz na przestrzeni kolejnych lat.

 

Obowiązkowa kabina prysznicowa

Praktyczny charakter łazienki i wygodę codziennej toalety gwarantują spora kabina prysznicowa z rozsuwanymi drzwiami i obszerny blat umywalkowy. Natomiast męski styl – oszczędnie dobrane kolory i dekoracje. Ponadczasowy duet czerni i bieli to trafny wybór bez względu na wiek użytkownika. Pełen energii i pomysłów nastolatek może np. powiesić na ścianie plakaty czy zdjęcia (przeznaczono na to fragment ściany obok kabiny), a kilka lat później wnętrze będzie nadal nowoczesne i eleganckie.

Kształt oraz wielkość pomieszczenia podpowiedziały kilka rozwiązań, np. kabina prysznicowa została ustawiona w najwyższym miejscu. Natomiast szafka umywalkowa – najbliżej okna dachowego tak, że wpadające przez nie światło dzienne oświetla blat i ścianę z lustrem.

Prostota i nowoczesność zawsze modne

 

Łazienkę zaprojektowano z naciskiem na wygodę oraz prosty i uniwersalny charakter aranżacji, jednak nie brakuje tu elementów subtelnej, powściągliwej elegancji, które młody użytkownik zapewne doceni z czasem. Wstęga czarnej, szklanej mozaiki w połowie wysokości ściany oraz na obudowie brodzika, srebrna rama lustra i umywalka w podobnym wykończeniu dodają wnętrzu charakteru.

PROJEKTANT

Katarzyna Merta-Korzniakow

Architektura Wnętrz

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA