Do wysokości 1,8 m ściany zostały wykończone białymi płytkami, a powyżej - pomalowane farbą. Oba kolory i materiały oddziela dekoracyjna lamówka w postaci srebrnej listwy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Do wysokości 1,8 m ściany zostały wykończone białymi płytkami, a powyżej - pomalowane farbą. Oba kolory i materiały oddziela dekoracyjna lamówka w postaci srebrnej listwy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
13 paź 2014 12:04

Łazienka dla rodziny: kolorowe wnętrze z pomysłem

Nowocześnie, oryginalnie i kolorowo. Tak urządzona jest łazienka, z której korzystają na co dzień pani i pan tego domu. Nie brakuje tutaj ciekawych pomysłów aranżacyjnych i designerskich form wyposażenia.

Zamiast wanny - prysznic, a do tego proste, czyste formy wyposażenia i żadnych zbędnych elementów dekoracyjnych. I mimo, że w wystroju przeważa biel, to aranżację uzupełniają cztery mocne, wyraziste barwy – zieleń, pomarańcz, czerwień i słoneczny odcień żółtego. 

Biel oraz szarość podkreślają nowoczesny charakter. Płytki gresowe na ścianach i podłodze, ceramika sanitarna, szafka, oprawy luster tworzą stonowaną, uniwersalną i elegancką bazę projektu wnętrza. Następnie do gry wchodzą trzy energetyczne, żywe kolory: zielony, pomarańczowy, żółty i czerwony. Farbą w tych odcieniach zostały pomalowane fragmenty ścian powyżej płytek ceramicznych: od wysokości metra – 1,8 m w górę, aż do samego sufitu. 

Za pomocą transparentnej fali szkła wyznaczona została granica strefy kąpielowej. Pod prysznicem, zamiast tradycyjnego brodzika zamontowano odpływ, który maskuje warstwa żywicy epoksydowej w kolorze intensywnej zieleni, która świetnie komponuje się z kolorem ściany powyżej.  

Dzięki zastosowaniu farby tylko na fragmentach ścian można w każdej chwili zrobić szybki remont łazienki - bez skuwania płytek. Wystarczy farba, pędzel i nowy pomysł, a fragmenty ścian można przemalować na zupełnie inne kolory. To dobry sposób na szybką metamorfozę wnętrza. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH