Zobacz galerię [9 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
02 paź 2015 10:52

Łazienka dla rodziny - pomysłowy projekt ze schowkami

Styl industrialny potrafi świetnie współgrać z mocnymi kolorami. Tutaj to żółty i niebieski.

Apartament, w którym znajduje się łazienka, jest urządzony w stylu industrialnym. Bazę tworzy neutralna kolorystyka: biel, szarość i czerń.

Kolorowe akcenty

Każde pomieszczenie ma własny, mocny akcent barwny. W tej łazience to kolory żółty (obudowa wanny) oraz niebieski (szafka podumywalkowa). Oba optymistyczne i wyraziste. Dzięki nim łazienka zyskała przytulny, domowy klimat.

Aranżacja jest bardzo prosta, wręcz minimalistyczna. Aby nadać jej industrialny szlif, zastosowano kilka pomysłowych rozwiązań, jak... w szatniach fabrycznych sprzed lat.

Prawdziwa cegła

Jedna ze ścian została wymurowana z cegły. Zaprawę celowo kładziono niedbale i nierówno, by osiągnąć efekt chropowatej, surowej powierzchni.

Dość dużą wnękę zabudowano – od podłogi do sufitu - drzwiczkami ze stalowej siatki. Jej oczka są na tyle drobne, że zawartość wnęki, czyli domowa pralnia, jest mało widoczna. To zaś co widać, jest intrygującym elementem fabrycznej stylizacji. Całość uzupełniają industrialne lampy oraz czarny grzejnik.

Praktyczna na co dzień

Na co dzień z łazienki korzysta cała rodzina. Jest praktyczna, a zarazem zaprojektowana z myślą o wypoczynku. Kosmetyki można schować w szufladach szafki podumywalkowej, zaś środki czystości – w pojemnej szafce ukrytej w zabudowie nad sedesem. Szeroki blat pozwala wygodnie odłożyć przybory toaletowe. Wannę wyposażono w szklany parawan. Dlatego można w niej wziąć szybki prysznic albo kąpiel w pachnącej pianie.

W łazience znajduje się duże okno, z którego rozciąga się panorama miasta. Apartament znajduje się na tyle wysoko nad dachami wieżowców, że uliczny zgiełk już tutaj nie dociera. Łazienka to oaza spokoju i relaksu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH