Powierzchnia 5,5 metrów kwadratowych. Rodzinna łazienka z dużą wanną, pralką i szafkami ukrytymi przy drzwiach. Projekt: właściciele. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Powierzchnia 5,5 metrów kwadratowych. Rodzinna łazienka z dużą wanną, pralką i szafkami ukrytymi przy drzwiach. Projekt: właściciele. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
16 wrz 2015 10:01

Łazienka dla rodziny - tak urządzili inni. 12 przykładów

Łazienka rodzinna z reguły jest mała i jedyna w domu, a do tego korzystają z niej wszyscy domownicy. Jej projekt warto więc dobrze przemyśleć.

Łazienka rodzinna nie jest łatwa do zaprojektowania. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę potrzeby i oczekiwania wszystkich domowników. Stopień trudności rośnie, gdy ktoś z domowników jest niepełnosprawny oraz gdy w domu są dzieci. Taka łazienka musi być także bezpieczna i przystosowana do ich potrzeb. Przykładowo, małe dzieci wygodniej kąpać w wannie. Starsze osoby, które mają trudności w poruszaniu się, łatwiej zaś skorzystają z prysznica, ale z płaskim brodzikiem.

Mały metraż nie musi być przeszkodą, by mieć łazienkę praktyczną i ładną. Przede wszystkim trzeba rozstrzygnąć, czy ma być w niej wanna lub prysznica albo jedno i drugie. Warto wziąć pod uwagę rozwiązania typu 2w1, np. wanna ze szklanym parawanem nawannowym, dzięki czemu można w niej brać także prysznic.

W łazienkach rodzinnych niezbędne jest miejsce na przechowywanie kosmetyków, przyborów kąpielowych, środków czystości. Polecane rozwiązanie to szafka podumywalkowa, a także szafki lustrzane np. nad lustrem i sedesem.

Pralkę warto zabudować np. we wnęce lub pod blatem. Gdy łazienka jest bardzo wąska, lepiej wybrać model typu slim. Takie pralki mają mniejszą głębokość, nawet niecałe 40 cm (zamiast 60 cm). To sprawia, że mieszczą się nawet w bardzo małych i ciasnych łazienkach.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH