Łazienka dla seniora. Projekt i zdjęcia Tworzywo Studio

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Łazienka dla seniora. Projekt i zdjęcia Tworzywo Studio
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
08 kwi 2018 12:02

Łazienka dla seniora: zobacz ciekawą realizację

Dobrze zaprojektowane wnętrze może służyć także swoją pomocą. W przypadku mieszkanki, która mimo swojej ogromnej dawki energii i aktywności fizycznej jest już osobą starszą, należało pomyśleć także o wygodzie i bliskości wszystkich sprzętów łazienkowych.

Indywidualne podejście

Najważniejszą decyzją, jaką podjęto na początku projektu było połączenie osobnych pomieszczeń łazienki i toalety w jedno. Dzięki temu zabiegowi uzyskano łazienkę bardziej zwartą i łatwiej dostępną w każdym momencie korzystania z niej.

Właścicielka to osoba z dobrym gustem, znająca nowe trendy w projektowaniu. Najważniejsze warunki, jakie były do spełnienia to zaprojektowanie łazienki prostej, nowoczesnej i łatwej w utrzymaniu czystości. Zaproponowano zatem płytki w ciepłych odcieniach szarości, białe i szare meble do zabudowy oraz białą ceramikę.

Dostosowanie do potrzeb

Dla wygody i bezpieczeństwa wykorzystano duży, płaski brodzik z konglomeratu i otwarte szklane ścianki prysznicowe. Pralka w zabudowie meblowej z wygodnym brudownikiem, do którego nie trzeba się schylać oraz wiele półek na wyciągnięcie ręki pozwoliły na zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia ewentualnych urazów.

Zobacz również Mały dom: zobacz jak zaprojektowano 80 metrów

Szafka łazienkowa zapewnia utrzymanie porządku – jest pojemna, umożliwia więc ukrycie łazienkowych drobiazgów. Każda strefa pomieszczenia została dobrze doświetlona.

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Poznań

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Elżbieta, 2018-04-10 14:55:00

    Podoba mi się projekt łazienki. W domu mieszka ze mną moja mama i już swoje lata ma to jak remontowaliśmy łazienkę to zwracaliśmy uwagę na potrzeby mamy. Jest prysznic u nas i wanna. Ale cześciej mama korzysta z prysznica bo tam może się trzymać i wysoki nogi nie musi podniosić jak do wanny. Kupiliśmy również biobidet. Znajomi mają urządzenie w łazience i ja ścignęłam zwyczajnie to od nich. oni dużo podróżują i po wycieczce do Japonii wspomnianą deskę sobie kupili. Teraz służy też nam i mamie przede wszytkim

POLECAMY W SERWISACH