WC dla gości o powierzchni niecałych 2 m kw. Optycznie powiększa je biały kolor. Projekt: Ola Wołczyk. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

WC dla gości o powierzchni niecałych 2 m kw. Optycznie powiększa je biały kolor. Projekt: Ola Wołczyk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
02 paź 2015 16:09

Łazienka do 2 metrów – najciekawsze pomysły z polskich domów

Czy łazienka do 2 metrów może mieć prysznic i szafkę? Zobaczcie przykłady. W jednej z nich zmieściła się nawet pralka.

Łazienki o powierzchni do 2 metrów kwadratowych najczęściej są przeznaczone dla gości. Zdarza się jednak, że to jedyna toaleta w mieszkaniu. Takie wnętrza trzeba zaprojektować z dokładnością co do centymetra.

Gdy w mikroskopijnej łazience ma być prysznic, lepiej sprawdza się zasłona, niż kabina. Pod rozsunięciu zasłony łazienka wydaje się większa! Podobny efekt daje podobne wykończenie podłogi pod prysznicem, jak w pozostałej części pomieszczenia. Polecane są np. rozwiązania z odpływami w podłodze oraz płaskie brodziki w kolorze płytek ceramicznych.

W bardzo małych łazienkach trudno znaleźć miejsce na przechowywanie. Warto wykorzystać przestrzeń w ścianie nad zabudową podwieszanego sedesu, a także pod umywalką.

Jeśli w łazience do 2 metrów kwadratowych ma być pralka, trzeba wybrać model typu slim. Takie pralki mają mniejsze wymiary.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Lukasz, 2015-10-06 14:17:20

    Niezły pomysł z tym umywalko-sedesem. Szkoda że wg firmy Roca jego cena to 15141 PLN ;)

POLECAMY W SERWISACH