Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

WC dla gości o powierzchni niecałych 2 m kw. Optycznie powiększa je biały kolor. Projekt: Ola Wołczyk. Fot. Bartosz Jarosz.

WC dla gości o powierzchni niecałych 2 m kw. Optycznie powiększa je biały kolor. Projekt: Ola Wołczyk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 02 paź 2015 16:09 (aktualizacja: 06 paź 2015 09:32)

Łazienka do 2 metrów – najciekawsze pomysły z polskich domów

Czy łazienka do 2 metrów może mieć prysznic i szafkę? Zobaczcie przykłady. W jednej z nich zmieściła się nawet pralka.

Łazienki o powierzchni do 2 metrów kwadratowych najczęściej są przeznaczone dla gości. Zdarza się jednak, że to jedyna toaleta w mieszkaniu. Takie wnętrza trzeba zaprojektować z dokładnością co do centymetra.

Gdy w mikroskopijnej łazience ma być prysznic, lepiej sprawdza się zasłona, niż kabina. Pod rozsunięciu zasłony łazienka wydaje się większa! Podobny efekt daje podobne wykończenie podłogi pod prysznicem, jak w pozostałej części pomieszczenia. Polecane są np. rozwiązania z odpływami w podłodze oraz płaskie brodziki w kolorze płytek ceramicznych.

W bardzo małych łazienkach trudno znaleźć miejsce na przechowywanie. Warto wykorzystać przestrzeń w ścianie nad zabudową podwieszanego sedesu, a także pod umywalką.

Jeśli w łazience do 2 metrów kwadratowych ma być pralka, trzeba wybrać model typu slim. Takie pralki mają mniejsze wymiary.

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA