Nad umywalkami widać dużą taflę prostokątnego lustra, które optycznie powiększa łazienkę. Wyżej – nieocenione jako źródło światła okno. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Nad umywalkami widać dużą taflę prostokątnego lustra, które optycznie powiększa łazienkę. Wyżej – nieocenione jako źródło światła okno. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 gru 2010 09:41

Łazienka dwóch dziewczynek. Inspirowana morzem

„Mała syrenka” to jedna z najsmutniejszych baśni Andersena. Gdyby jednak książę rozpoznał w syrence swą wybawicielkę, nie pozwolił jej zamienić się w morską pianę, żyliby długo i szczęśliwie, mógłby w swoim pałacu wybudować żonie taką właśnie łazienkę...

Już na pierwszy rzut oka widać, że motywem przewodnim aranżacji jest morze, i to raczej nie ciepłe Morze Śródziemne z rozgrzaną upałem plażą, tylko nasz rodzimy, chłodny, ale jakże piękny Bałtyk. Projektantka powiązała z motywami nadmorskiego pejzażu niemal wszystkie elementy wystroju łazienki, od kolorystyki po detale.

Morskie inspiracje

Na ścianach znajdują się szaroniebieskie, duże płyty, niżej przechodzące w jasne, przywodzące na myśl barwę nadmorskiego piasku drewnopodobne płytki (Venis). Z tego samego materiału, do złudzenia przypominającego deski bielonego dębu, wykonany został blat pod umywalkami. Ich forma również wpisuje się w wodną opowieść: masywne, imitujące kamień misy o gładkiej powierzchni i obłych kształtach są, według designerów firmy Villeroy&Boch, nawiązaniem do wyglądu oszlifowanych przez wodę otoczaków.

Zaokrąglone, łagodne linie pojawiają się także przy okazji sedesu i bidetu (Hatria).

Bliskie związki

Dekorację łazienki stanowią morskie drobiazgi: siatka powieszona na grzejniku, koło ratunkowe, ryba, wreszcie – nieodłącznie kojarzące się z plażą – muszelki. Widać je nie tylko (tradycyjnie dla łazienek) rozrzucone na półce, ale także za szkłem na podłodze i w obudowie wanny.

Projektantka zadbała nawet o to, żeby bliskie związki z morzem miały szafki pod umywalkami: drewniane szuflady mają uchwyty w postaci lin, a plecione koszyki na drobiazgi nawiązują do chroniących przed wiatrem plażowych koszy.

Łazienka dwóch dziewczynek

Wnętrze zaaranżowano z taką – dorównującą rozmachem dziecięcej wyobraźni – fantazją, gdyż jest to łazienka służąca na co dzień dwóm dziewczynkom. Zgodnie z życzeniem rodziców usytuowany w pobliżu sypialni córek salonik kąpielowy został urządzony tak, by mógł się podobać nie tylko dzieciom. Ten efekt udało się osiągnąć: bez względu na wiek miło od czasu do czasu poczuć się wodną księżniczką.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH