Inspiracją do projektu tej łazienki był domek przy plaży. Pod tym kątem dobrane zostały dodatki, fototapeta oraz kolorystyka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Inspiracją do projektu tej łazienki był domek przy plaży. Pod tym kątem dobrane zostały dodatki, fototapeta oraz kolorystyka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 lip 2013 12:33

Łazienka, która przypomni ci o lecie!

Iść, ciągle iść w stronę słońca (...) witać jeden przebudzony właśnie dzień – aż chciałoby się zanucić szlagier zespołu Dwa plus Jeden. Wystarczy przekroczyć próg łazienki, aby poczuć się jak na wakacjach nad morzem. Dobry humor na cały dzień gwarantowany.

Projektując swoje mieszkanie, proj. Dorota Szafrańska postawiła na kolor. W całym domu rządzą mocne, odważne, soczyste barwy. Nic dziwnego zatem, że i łazienka otrzymała sporą dawkę energii za sprawą żółtej szafy, przeznaczonej na pralkę oraz detergenty.

Ale nie tylko słoneczny kolor jest odpowiedzialny za charakter wnętrza. Płytki ceramiczne o drewnopodobnym wzorze, fototapeta przedstawiająca kładkę pośród piaszczystych wydm – wszystko to sprawia, że łazienka przypomina klimatem domek nad morzem.

Jako jedna z dwóch łazienek przeznaczonych dla domowników została wyposażona w kabinę prysznicową (wanna jest w drugiej). Autorka projektu wybrała model kwadratowy, do montażu w narożniku, bez profili. System zawiasów oraz składane drzwi otwierane do wewnątrz sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Zarówno ze względu na sposób otwierania w niewielkim pomieszczeniu, jak i łatwe utrzymanie w czystości. Przybory toaletowe mają swoje miejsce w szufladzie po umywalką oraz na górnych półkach szafy. Dzięki temu nic nie odwraca uwagi od oryginalnych płytek ceramicznych oraz pejzażu utrwalonego na fototapecie. Umieszczony tylko na jednej ścianie mutliplikuje się w lustrach nad umywalką i stelażem spłuczki, dając niewielkiej łazience wrażenie głębi i przestronności.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • majkasti, 2013-07-17 13:05:55

    bardzo mi się podoba

POLECAMY W SERWISACH