Meble – podumywalkowa szafka oraz zabudowane wnęki z półkami – są pojemne i łatwo dostępne. Stanowią praktyczne i eleganckie dopełnienie całej aranżacji. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Meble – podumywalkowa szafka oraz zabudowane wnęki z półkami – są pojemne i łatwo dostępne. Stanowią praktyczne i eleganckie dopełnienie całej aranżacji. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Łazienka małej damy. Najważniejsza wygoda

Otulona subtelnymi odcieniami zieleni i écru łazienka przy sypialni kilkuletniej dziewczynki to jej mały świat w drodze ku dorosłości. Mała dama ma tu wszystko, co służy higienie, ale i przymiarkom do pielęgnacji urody.

Nowocześnie i z rozmachem urządzony dom należy do rodziny z dwójką dzieci. Parter służy integracji domowników oraz spotkaniom towarzyskim, na piętrze każdy ma przestrzeń przeznaczoną wyłącznie dla siebie. Sypialnie i towarzyszące im łazienki tworzą prywatne zakątki, w których można czuć się swobodnie i zawsze być u siebie.

Dla małej dziewczynki

Swoje oddzielne „małe światy” mają też córeczki państwa domu. Łazienka młodszej z nich, w porównaniu z pozostałymi wnętrzami, wydawać się może nieco skromniejsza i niepozorna.

Brak wyrazistej dekoracyjności wynikał przede wszystkim z potrzeby nadania wnętrzu pewnej uniwersalności – teraz łazienka służy małej dziewczynce, która za kilka lat stanie się nastolatką o zupełnie innych potrzebach i upodobaniach.

Pastelowe odcienie zieleni, które zawładnęły tą aranżacją jednakowo dobrze sprawdzają się w łazience dziecięcej, jak i całkiem dorosłej. Delikatne kwiatowe dekory dodają przytulności, którą doceni kobietka niezależnie od wieku. Wrażenie przytulności w tej prostej łazience to także zasługa trików aranżacyjnych, które kanciastość zamieniły na opływowe, miękkie formy.

Jak urządzić łazienkę dla dziecka?

Płytki podłogowe na trasie od wejścia do umywalki ułożone zostały w łagodny łuk, podobny zabieg zastosowano na jednej ze ścian. Szafka pod umywalkę, wykonana według projektu projektantki, jest kolejnym ukłonem w stronę łagodnych i opływowych kształtów.

Rzecz niezwykle ważna w niewielkiej łazience to znalezienie miejsca na niezbędne, a nie zawsze wizualnie atrakcyjne drobiazgi. Tutaj tę kwestię rozwiązały zabudowane pojemne wnęki – jedna wysoka niczym szafa, druga umieszczona nad podtynkowym systemem spłukiwania sedesu. Bez trudu zmieszczą się tu wszystkie akcesoria i drobiazgi potrzebne małej damie.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • placebo, 2009-04-21 21:51:18

    Piekielny ten seledynek... I ta podłoga jakoś mi się nie podoba.
  • Magda.lena, 2009-04-04 10:34:54

    jak dla mnie troszkę za mdły ten kolor na ścianie.

POLECAMY W SERWISACH