Zobacz galerię [10 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
09 gru 2015 08:33

Łazienka na poddaszu. Zobacz gotowy projekt

Kąpiel w widokiem na niebo jest zarezerwowana dla posiadaczy poddasza. Tutaj, leżąc w wannie, można mieć wrażenie, że to spokojny zakątek nad ciepłym morzem.

To dom niezwykły – nowoczesny, a zarazem z elementami klasyki. Poddasze jest zarezerwowane wyłącznie dla właścicieli. Tu znajdują się sypialnia, gabinet i łazienka. Zaprojektowano je tak, by tworzyły jedną przestrzeń. Ich funkcje przenikają się, co sprzyja odpoczynkowi i pracy.

Osobna kabina

W centrum, pomiędzy łóżkiem a gabinetem, została umieszczona przestronna kabina prysznicowa. Gdy przyjdzie ochota, można wziąć natrysk w strugach deszczownicy, a potem odpocząć w fotelu z podnóżkiem. Tak nietypowe umieszczenie kabiny sprawia, że jej forma kojarzy się z artystyczną instalacją, z ciekawie wkomponowanymi drewnianymi jętkami dachu. Całe poddasze zaś zyskało intymny charakter.

W tym jednoprzestrzennym wnętrzu łazienka to jedyne pomieszczenie zamykane drzwiami. Są jednak wykonane z matowego szkła. Dzięki temu światło przez nie przenika lecz szkło pozostaje nieprzezierne.

Dużo luster

Na pierwszy rzut oka łazienka wydaje się bardzo przestronna. Jednak to iluzja stworzona przez grę luster i światła. Zwierciadeł jest tutaj wiele, a niektórych można... nie zauważyć. Największe, z fazowaną ramą, znajduje się nad umywalką. Mniejsze, przycięte na wymiar, umieszczono na obudowie wanny i na ścianach nad nią. Lustra na obudowie to jednocześnie fronty szuflad, w których mieści się mnóstwo przyborów, środków czystości, kosmetyków.

Schowków jest w tej łazience więcej. Wszystkie zostały pomysłowo zamaskowane. Wykorzystano na nie miejsca trudne do wykorzystania, np. pod skosami dachowymi. Szafki i wnęki na drobiazgi są nad sedesem, bidetem oraz umywalką.

Błękit to kolor, który przewija się jako akcent w całym domu. W tej łazience jest go najwięcej. Orzeźwia, sprzyja relaksowi i mile się kojarzy z falami ciepłych mórz. Wieczorem można zapalić lampiony, spoglądać na gwiazdy i snuć wakacyjne plany.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH