Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jana, przestronna łazienka została urządzona w kolorze złamanej bieli ocieplonej rysunkiem drewna. Wszystkie okładziny zostały wykonane z płytek gresowych. Fot. Bartosz Jarosz.

Jana, przestronna łazienka została urządzona w kolorze złamanej bieli ocieplonej rysunkiem drewna. Wszystkie okładziny zostały wykonane z płytek gresowych. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 24 lut 2015 15:54 (aktualizacja: 27 lut 2015 11:01)

Łazienka na poddaszu. Zobacz piękne, jasne wnętrze

W przestronnej łazience nie brakuje rozwiązań, które jeszcze bardziej powiększają jej przestrzeń, a także podnoszą komfort codziennej toalety. Styl łazienki nawiązuje do wystroju góralskiej chaty.

I to nie bez przyczyny. Bowiem z okien domu, a także okna dachowego w łazience roztacza się przepiękny widok na góry. Wystrój łazienki miał też za zadanie oddawać klimat miejsca i góralską stylistykę. Zastosowano płytki imitujące drewno z wyraźnym rysunkiem rustykalnego dębu.

Za pomocą okładzin zaakcentowano poszczególne strefy łazienki. Poziomo ułożone płytki a la deski wyznaczają strefę prysznica - wykończono nimi zarówno ścianę za prysznicem jak i posadzkę. Określają też granice strefy sanitarnej - wykończono nimi bowiem ścianę za sedesem.

Prysznic ma formę otwartą. Zastosowano tutaj rozwiązanie typu walk-in, ale dosyć nietypowe. Przestrzeń kąpielową wyznacza półokrągła tafla giętego szkła. Przestronny charakter zarówno prysznica jak i całej łazienki podkreśla także sposób osadzenia kabiny bezpośrednio na posadzce. Zamiast tradycyjnego brodzika zastosowano odpływ punktowy.

W efektowny, dynamiczny, ale także niezwykle funkcjonalny sposób zorganizowana została strefa umywalki. Umywalkowa konsola stanęła przy ściance działowej, która ukrywa komin oraz maskuje wnękę z wieszakami na ubrania. Bezpośrednio na powierzchni ścianki działowej zostało przyklejone lustro - prosta tafla bez ramy, a miejsce obok zostało wykorzystane na praktyczne półeczki.

PROJEKTANT

Agnieszka Burzykowska-Walkosz

Studio Formy

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA