Jasna, przytulna łazienka to także wyraźne nawiązanie do natury. Wszystkie płytki mają podobny, subtelny odcień ecru. Ściany i podłoga zostały wyłożone płytkami z kolekcji Nirvana, hiszpańskiej marki Saloni. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Jasna, przytulna łazienka to także wyraźne nawiązanie do natury. Wszystkie płytki mają podobny, subtelny odcień ecru. Ściany i podłoga zostały wyłożone płytkami z kolekcji Nirvana, hiszpańskiej marki Saloni. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Łazienka pod dachem: jak poradzić sobie ze skosami

Choć łazienka służy całej rodzinie, jest – co podkreśla pani domu – jej osobistym wnętrzem. Te słowa nabierają specjalnego znaczenia, gdyż właścicielka i architekt to ta sama osoba.

Łazienka znajduje się na poddaszu dwupoziomowego mieszkania. Parter to przestrzeń wypoczynku i rodzinnej integracji (salon, jadalnia i mała, lecz funkcjonalna kuchnia), na piętrze usytuowane są sypialnie.

Łazienka na poddaszu

Całość, w wymiarze wertykalnym, ale i jako dopełnienie estetycznych założeń projektu, wieńczy podniebna łazienka. Projektantka i użytkowniczka w jednej osobie ze szczególną pieczołowitością potraktowała urządzanie właśnie łazienki, miejsca, gdzie – ku utrapieniu domowników – uwielbia spędzać mnóstwo czasu.

W jej konturach można rozpoznać nie tylko rysy osobistych upodobań, ale także – jak mówią przyjaciele – cechy osobowości. Mamy tu do czynienia z połączeniem subtelności i zdecydowania – pierwsza cecha dotyczy palety barw, druga – wyraźnie zarysowanych linii i spójnej kompozycji.

Piaskowiec w łazience

O kolorystyce przesądził piaskowiec wyznaczający strefę umywalki. Do niego dobrane zostały płytki – o znaczącej nazwie „Nirwana” – w równie delikatnym, kremowym odcieniu oraz tynk imitujący trawertyn o ciekawej, poprzecinanej żyłkami strukturze. Błogostan jest tym, czym – zdaniem projektantki – powinno emanować łazienkowe wnętrze.

Dopełnieniem świetlistych, stonowanych płaszczyzn jest ciemnobrązowe orzechowe drewno na szafkach pod umywalką i fronty wnękowej szafy. Kontynuacją „drewnianego wątku” jest słupek obok wanny, zaś oryginalnym zwieńczeniem perspektywy wnętrza – kamienie usypane pod ścianą. Wchodząc do łazienki trudno nie zwrócić na nie uwagi, co zdaje się potwierdzać tezę, że „ostatnie słowo” w dyspucie o pięknie i tak należy do natury.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • mara94, 2009-03-18 10:53:05

    ciekawe jak ten piaskowiec sprawdza się pod wpływem wody, czy się nie odbarwia lub kruszy, trochę mam obawę o ten rodzaj kamienia

POLECAMY W SERWISACH