Architekturę poddasza wykorzystano w każdym calu. Dodatkowo zaprojektowane wnęki z oświetleniem diodowym budują klimat i podkreślają geometryczne formy wnętrza. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Architekturę poddasza wykorzystano w każdym calu. Dodatkowo zaprojektowane wnęki z oświetleniem diodowym budują klimat i podkreślają geometryczne formy wnętrza. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 sty 2012 10:00

Łazienka pod skosami też może być wygodna!

Łazienka rodzinna, która budzi zmysły intensywnością koloru czerwonego i komfortową, nowoczesną aranżacją. Pozytywny ładunek wzbogacony jest o harmonię, wprowadzoną przez sporą dawkę szarości.

Poddasze zawsze wymaga odpowiedniego potraktowania, szczególnie gdy pod skosami mamy ulokowaną łazienkę. Z jednej strony to klimatyczna przestrzeń, ale z drugiej stanowi wyzwanie aranżacyjne. Jednak udało się tak zorganizować to wnętrze, by było komfortowe i ergonomiczne – w końcu miało służyć rodzinie. Pod skosami zaplanowano prysznic i wannę. Obie te strefy wyeksponowane są na grafitowym, lekko opalizującym tle dużych płytek.

Wnętrze optycznie powiększone

Zabieg dodał głębi i optycznie powiększył wnętrze. Ta sama okładzina pojawia się na ceramicznym parawanie w kształcie litery L. Konstrukcja jest bardzo użyteczna z dwóch powodów. Po pierwsze kryje instalację sedesu, po drugie tworzy intymny kącik. Podobny odcień szarości, tyle że bez połysku, pojawia się na prostokątnej mozaice pokrywającej wannę.

Tą samą mozaikę ułożono również w formie wąskiego pasa, biegnącego od ściany z kabiną prysznicową, dalej po podłodze i aż do wnęki z półką – linia mieści w sobie diodowe światełka i jest ścieżką oddzielającą na posadzce płytki od drewna.

Strefa kąpielowa i toaletowa

Symbolicznie powstały tym samym we wnętrzu strefy kąpielowa oraz toaletowa - mniej narażona na kontakt z wodą. Mocnymi elementami łazienki są trzy meble z MDF-u w kolorze intensywnej czerwieni. Kontrastują z szarością, dodają wnętrzu wyrazistego charakteru i wnoszą sporą dawkę pozytywnej energii.

Taki kolor potrafi rozbudzić nawet o bardzo wczesnych godzinach porannych. Jedna z szafek – ukryta we wnęce – podświetlona jest dodatkowo pasem diodowym. Dwa największe fronty kryją zagospodarowaną pod skosem sporą przestrzeń na pralkę, suszarkę i inne łazienkowe niezbędniki. I trzecia – podwieszana, czerwona komoda – porządkuje kosmetyki.

Umieszczona na niej prostokątna, minimalistyczna umywalka wyposażona jest w dwie baterie – rano można myć zęby w parze!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH