Łazienka przy sypialni. Projekt: Joanna Morkowska-Saj. Fot. Foto&Mohito

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Łazienka przy sypialni. Projekt: Joanna Morkowska-Saj. Fot. Foto&Mohito
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 kwi 2018 12:18

Łazienka przy sypialni – piękny projekt wnętrza

Właściciele tej łazienki to zagorzali czytelnicy, nie bojący się żartobliwych akcentów w aranżacji wnętrz. To jednak również zwolennicy neutralnej skandynawskiej stylistyki. Dlatego też we wnętrzu tym spotykają się oryginalne detale z ponadczasową, bezpieczną kolorystyką.

Właściciele tej łazienki to młodzi ludzie z trójką dzieci. Pomieszczenie jest jednak zarezerwowane dla dorosłych domowników i sąsiaduje bezpośrednio z ich sypialnią. W całym domu panuje skandynawska estetyka, w którą łazienka wpisuje się dużą ilością drewna, obecnością bieli i jasnych szarości. Szare są płytki ceramiczne oraz fototapeta przy prysznicu, dębowa – szafka podumywalkowa. Delikatnym detalem ożywiającym spokojną kolorystykę sprzyjającą wyciszeniu są pojedyncze okrągłe uchwyty w kolorze żywej żółcieni oraz oploty lamp wiszących w strefie umywalki w takim samym kolorze.

Skandynawski styl to jedno z życzeń inwestorów, innym było stworzenie jak największej ilości miejsc do przechowywania. Autorka projektu, arch. Joanna Morkowska-Saj, przewrotnie nazywa ten projekt "schowek" z uwagi na liczne schowki sprytnie schowane za zabudową meblową. W łazience są to między innymi schludnie wpasowane w przestrzeń nad podwieszanymi sanitariatami meble o gładkich, jasnoszarych frontach oraz duża, pojemna szafka podumywalkowa.

Najbardziej dyskretna jest jednak zabudowa zaplanowana na ścianie sąsiadującej ze strefą prysznica. Pokryta fototapetą z motywem biblioteczki pełnej książek wydaje się być jedynie oryginalną dekoracją łazienki. Dopiero po chwili bardziej spostrzegawczy obserwator zauważy uchwyty do szafki ze zintegrowanym koszem na bieliznę usytuowane przy podłodze. W górnej części natomiast znalazły się tradycyjne półki, schowane za frontami pozbawionymi uchwytów. Skrywająca wszystko nietuzinkowa tapeta to ukłon w stronę hobby właścicieli. Inwestorzy nie boją się żartobliwych akcentów, byli otwarci na różne pomysły, a że są zagorzałymi czytelnikami, stąd taki akcent w łazience – wyjaśnia wybór wzoru autorka projektu.

Projekt: arch. Joanna Morkowska-Saj, Saje Architekci, www.sajearchitekci.pl

Zdjęcia: Foto&Mohito

Tekst: Anna Sołomiewicz

Zobacz także Łazienka przy sypialni - 18 pięknych zdjęć

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH