Owalna wanna, obłożona drobną mozaiką, to najbardziej „dopieszczony” i najbliższy funkcji relaksu element aranżacji; rangę jej podkreśla dostojna bateria podłogowa („Axor Starck” firmy Hansgrohe). Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Owalna wanna, obłożona drobną mozaiką, to najbardziej „dopieszczony” i najbliższy funkcji relaksu element aranżacji; rangę jej podkreśla dostojna bateria podłogowa („Axor Starck” firmy Hansgrohe). Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
06 maj 2011 11:06

Łazienka tylko dla Niej. Kobieca aranżacja

Czasami, żeby się zrelaksować, potrzebujemy przestrzeni, pięknych widoków, wyszukanych aranżacji, egzotyki. Ale nosimy też w sobie codzienną potrzebę choćby chwili spokoju.

Spokój zwykle idzie w parze z prostotą i umiarem. Sprzyja mu powściągliwość w łączeniu kolorów, naturalne odcienie i przejrzyste układy. Idąc tym tropem, autorki projektu starannie i konsekwentnie dobierały materiały i barwy. Rola pierwszoplanowa przypadła naturalnym materiałom, większość powierzchni w łazience, zamiast popularnych płytek, pokrywają drewno i kamień.

Naturalny trawertyn ze swoim subtelnym wybarwieniem sprawia, że wnętrze wydaje się jasne i przestronne; brak widocznych łączeń pomiędzy płytkami podkreśla spójność i harmonię całości.

Trawertyn w łazience: na podłodze i na blacie wokół umywalki

Oprócz podłogi, trawertyn pojawia się także w roli blatu wokół umywalki. Ściany natomiast w znakomitej większości pokryte są panelami z egzotycznego drewna merbau. Z obecnością elementów drewnianych w łazienkach zdążyliśmy się już oswoić, choć wciąż w pamięci pozostają czasy, w których budziła ona niemal zgrozę.

Niemniej jednak drewno w tak dużej ilości i to na ścianach jest zawsze pewnym zaskoczeniem. Na szczęście inwestorzy łatwo dali się przekonać do tego pomysłu, a nawet sceptyków oczarowuje dostojne ciepło emanujące dzięki niemu z każdego zakątka łazienki.

Z nie mniejszą, jak okładziny, starannością wybrane zostały niezbędne w łazience sprzęty – wszystkie hołdują geometrycznej prostocie, współtworząc wrażenie przejrzystości i porządku. Prezentowana łazienka to średniej wielkości pomieszczenie o prostym i funkcjonalnym układzie, sporych rozmiarów okno wpuszcza do niego światło słoneczne.

Łazienka wyłącznie dla pani domu

Jest to łazienka wyłącznie do dyspozycji pani domu, w której pełny program użytkowy był absolutnym priorytetem. Pani domu ma więc do dyspozycji wygodną owalną wannę oraz kabinę prysznicową. Prysznic przydaje się do szybkiego odświeżenia, natomiast wanna to już zaproszenie do niespiesznego delektowania się kąpielą.

Wolno stojący, tradycyjnie owalny model jest jednocześnie wygodny w użyciu i elegancki. Drobna mozaika, którą wanna jest wykończona, wpisuje się doskonale w subtelny styl aranżacji, wzrok przykuwa natomiast oryginalna bateria podłogowa – odrobina ekstrawagancji w tym stonowanym wnętrzu.

Dość rzadko wykorzystywane, ale bardzo efektowne rozwiązanie przypomina, że kąpiel jest warta tego, by ją celebrować i to nie tylko od święta. Czas zapomnieć o zgiełku i zanurzyć się w pachnącej pianie...

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH