Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Łazienkę zdobią różne odcienie beżu dzięki zastosowaniu kilku rodzajów kamienia naturalnego. Projekt: Jolanta Kwilman. Fot. Bartosz Jarosz

Łazienkę zdobią różne odcienie beżu dzięki zastosowaniu kilku rodzajów kamienia naturalnego. Projekt: Jolanta Kwilman. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 02 cze 2016 14:16 (aktualizacja: 25 cze 2016 15:36)

Łazienka w beżach i brązach - hit czy kit?

Łazienki w beżach i brązach to już klasyka. Te popularne kolory niezmiennie od lat wybierają Polacy. A czy dziś łazienka w beżach i brązach to nadal hit, czy raczej relikt przeszłości?

Jeszce do niedawna beże i brązy były najchętniej i najczęściej wybieranymi kolorami do łazienek. Dziś ustępują nieco pola bieli i modnym szarościom, jednak nadal mają wielu zwolenników, bowiem stanowią wybór bezpieczny, który w mniejszym czy większym stopniu zaspokoi oczekiwania wszystkich domowników. Mogą być nie tylko ponadczasowe, ale także modne i eleganckie.

Połączenie stonowanych barw daje wnętrzom łazienek poczucie harmonii, elegancji i subtelności. Wywołując skojarzenia z naturą, wprowadzają aurę spokoju i wyciszenia..

Bez względu na sezonowe mody, wielu z nas nadal wybiera do swoich domów neutralne odcienie delikatnego kremu i ciepłego brązu, ponieważ z założenia tworzą one spokojną aranżację. Dla większości z nas dom jest miejscem wytchnienia, a w łazience przecież także relaksujemy się i regenerujemy siły. Poza tym nowa łazienka to często wybór na lata.

Jak ożywić beżowo-brązową łazienkę? Na ścianach wystarczy powiesić biało-czarne czy kolorowe grafiki lub zdjęcia w ciekawych ramkach. W wybranych miejscach umieścić pamiątki z podróży, wazony z kamykami albo minimalistyczne figurki. By, wbrew zamierzeniom, nagromadzenie dekoracji nie wprowadziło chaosu, wybierając detale, warto zastosować we wnętrzu tylko jeden lub dwa intensywne kolory.

Beże i brązy najlepiej współgrają  z:
- czerwienią lub kolorem pomarańczowym, które ożywią wnętrze i wizualnie je "odmłodzą"
- bielą; sprawdzi się we wnętrzach, w których dominuje minimalizm i prostota
- złotem; takie połączenie dada elegancji i szyku, sprawdzi się zwłaszcza w saloniku kąpielowym 
- turkusem, błękitem i granatem – morskie odcienie dobrze podkreślą naturalne tło aranżacji, zwykle w postaci płytek lub kamienia, w tych kolorach najlepiej wybrać dodatki lub akcesoria łazienkowe.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA