Wanna Eellipso Duo  Oval/Kaldewei, bateria wannowa Tara/Dornbracht. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Wanna Eellipso Duo Oval/Kaldewei, bateria wannowa Tara/Dornbracht. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
03 marz 2014 05:39

Łazienka w kamieniu. Pomysł na aranżację łazienki na poddaszu

Oryginalne wnętrze łazienki, w której dbałość o szczegóły stała się priorytetem w trakcie tworzenia projektu.

Dom położony na peryferiach Warszawy, otoczony naturalnym krajobrazem zamieszkuje rodzina – małżeństwo z dwójką dzieci w wieku 8 i 16 lat. Inwestorzy cenią sobie nietuzinkowe i oryginalne rozwiązania, dlatego dbałość o szczegóły stała się priorytetem w trakcie tworzenia projektu.

 

  • arch. Katarzyna Koszałka

    To jest właściwie wymarzona sytuacja dla projektanta kiedy klient się nie wtrąca. Jednocześnie miałam dużą presję przy tworzeniu wnętrza, bo nie chciałam inwestorów zrazić do nowoczesności. Umiarkowane w stylistyce wnętrza powstają trudno, gdyż grozi im nijakość i nuda, przed czym starałam się bronić. Wszystkie elementy w tym domu były dla nas tak samo ważne, starannie dobieraliśmy stałe elementy (podłogi, kamień, wyposażenie łazienek), jak i meble czy inne drobiazgi; staraliśmy się nie przegapić żadnego detalu; żaden element (przełącznik, czujka, złączka czy kabel) nie mógł być przypadkowy – tego pilnowaliśmy

 

Przy realizacji projektu pracowało wielu zdolnych ludzi. Wszystkie meble, zabudowy oraz stolarka drzwiowa powstały w ścisłej współpracy z zaprzyjaźnionymi od lat firmami stolarskimi. Starannie dobrane materiały, postawienie na jakość i niepowtarzalny design sprawiły, że meble nie tylko pełnią swe funkcjonalne zadania, ale są prawdziwą wizytówką i dekoracją przestrzeni mieszkalnej. 

Ogromny nacisk został położony na elementy dekoracyjne i wyposażenia wnętrz. Oświetlenie stało się niezwykle ważnym elementem, nie tylko ze względu na estetykę, ale i uzyskanie odpowiedniego nastroju. Każda oprawa była starannie dobierana spośród nowości ofert firm oświetleniowych. Chata Stylu (www.chatastylu.pl), to jedna z nich, która pomagała w wyborze i konfiguracji elementów całej instalacji elektrycznej.

Łazienka SPA

W łazience zastosowano płytki z naturalnego kamienia. W połączeniu z bielą armatury łazienkowej i ciepłą, teakową obudową wanny uzyskano efekt przyciągający wzrok. Jednocześnie wnętrze nie jest zbyt ciemne i zachowało przestrzenność. Na podłodze, jako dywanik została wykorzystana naturalna skóra z włosiem, której powtórzenie odnajdujemy jako tapicerkę krzesła, znajdującego się w narożniku łazienki.

Łazienka SPA, to pomieszczenie wykorzystywane głównie jako strefa relaksu. Wyposażona została w prysznic będący kabiną parową z pełnym kompletem dysz do hydromasażu. Zamontowanie miski ustępowej wraz z bidetem zapewniają maksymalny komfort użytkowania z pomieszczenia. 

Kącik umywalkowy, jakże ważny w całej przestrzeni łazienkowej, ozdobiony został kilkoma ciekawymi detalami dekoracyjnymi. Poczynając od umywalki, szafki podumywalkowej, baterii, a na szklanym pojemniku na świece i ramce włączników elektrycznych kończąc. Żeby nie przesadzić w zdobnictwie, zdecydowano się na zastosowanie punktowego oświetlenia, osadzonego w prostych oprawach elektrycznych.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-03 10:10:01

    zostaniemy tu na dłużej!

POLECAMY W SERWISACH