Tłem dla wyposażenia łazienki są duże powierzchnie wykończone różnymi materiałami o zróżnicowanej fakturze. Projekt: Dariusz Grabowski. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Tłem dla wyposażenia łazienki są duże powierzchnie wykończone różnymi materiałami o zróżnicowanej fakturze. Projekt: Dariusz Grabowski. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 sie 2017 10:57

Łazienka w nowoczesnym stylu - piękny projekt wnętrza

Jasne wnętrze pozbawione jest zbędnych zdobień, a elementy wyposażenia mają lekkie, oszczędne kształty. W tej łazience wszystko sprzyja relaksowi.

Projektując wnętrza położonego pod Białymstokiem domu, Dariusz Grabowski starał się stworzyć przestrzeń, w której rolę głównych dekoracji pełniłyby faktury dużych powierzchni, takich jak ściany. Nie inaczej postąpił w przypadku jednej z łazienek, urządzonej w konwencji salonu kąpielowego.

Jasne, energetyzujące wnętrze pozbawione jest zbędnych zdobień, a elementy wyposażenia takie jak kabina prysznicowa, ceramika sanitarna, armatura czy wanna mają lekkie, oszczędne kształty sprzyjające relaksowi. Zarówno baterie, jak i wolno stojąca wanna mają oprócz tego zaokrągloną, miękką formę, co dodatkowo potęguje wypoczynkowy charakter przestrzeni. W konwencję salonu kąpielowego idealnie wpisały się także białe, zwiewne firany w oknach oraz donica z zielenią sąsiadująca z wanną.

Tłem dla tych elementów są duże powierzchnie wykończone różnymi materiałami o zróżnicowanej fakturze. Ścianę okalającą drzwi wejściowe i w strefie prysznica pokrywa jasnoszara tapeta ze wzorem imitującym przetartą tu i ówdzie powierzchnię. Harmonizują z nią imitujące białą cegłę płytki ceramiczne z kolekcji All in White marki Tubądzin, zdobiące ścianę za wanną.

Z kolei po przeciwległej stronie pomieszczenia króluje rysunek drewna w przyjemnym, przytulnym kolorze, ocieplającym wizualnie wystrój wnętrza. Aranżacyjną kropką nad i jest przestrzenny napis nad wanną, którego czarna barwa mocno kontrastuje z otaczającą go bielą i dodaje całej łazience mocniejszego wyrazu.

Projekt wnętrza: arch. Dariusz Grabowski, Dagar Studio

Tekst: Anna Sołomiewicz. Zdjęcia: Bartosz Jarosz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH