Kącik dla umywalki stworzyła ścianka działowa, za którą znajduje się prysznic (bez brodzika). Lustra oraz kinkiety (Aquaform), umieszczone prostopadle względem siebie, akcentują formę
tej strefy. Na podłodze gres Piemme Ceramiche „Valentino Diamond White”. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Kącik dla umywalki stworzyła ścianka działowa, za którą znajduje się prysznic (bez brodzika). Lustra oraz kinkiety (Aquaform), umieszczone prostopadle względem siebie, akcentują formę tej strefy. Na podłodze gres Piemme Ceramiche „Valentino Diamond White”. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 cze 2013 09:26

Łazienka w paski: nietypowy pomysł na ścianę

Garnitur, koszula albo krawat w prążki to pozycja obowiązkowa w męskiej garderobie. Ponadczasowy wzór cenią krawcy i dżentelmeni. Sprawdza się nie tylko na tkaninie. Płytki ceramiczne zdobione w prążki gustownie ubierają łazienkę pana domu.

Trudno uwierzyć, że ta gustowna i reprezentacyjna łazienka początkowo miała pełnić głównie rolę pomieszczenia gospodarczego połączonego z toaletą. Pan domu, którego hobby każe często zapuszczać się w leśne ostępy, potrzebował właśnie takiego miejsca, gdzie można swobodnie wyczyścić np. zabłocone kalosze albo uprać wierzchnią odzież. Jednak w trakcie realizacji projektu właściciele tak polubili to wnętrze, że postanowili obsadzić je w roli łazienki pana domu i zamiast wanny gospodarczej wybrali prysznic.

Eleganckie fronty szafek łazienkowych

Zgodnie z pierwotną koncepcją wszelkie funkcje praktyczne znalazły się za eleganckimi frontami, zarówno aby ukryć liczne załamania ścian, jak też najlepiej wykorzystać powierzchnię na schowki. W efekcie pralka, bieliźniarka oraz szafa na akcesoria do sprzątania zajmują lewą stronę pomieszczenia, gdzie wykorzystano istniejące wnęki, natomiast strefa umywalki i kabina prysznicowa – prawą.

Ścianka, która w pierwotnej wersji miała przesłaniać wannę gospodarczą, wyznaczyła miejsce dla wnęki prysznicowej, tworząc jednocześnie reprezentacyjny kącik dla umywalki. Lustra oraz kinkiety skutecznie oszukują oko powiększając przestrzeń.

Męskiej łazience niepotrzebne były elementy dekoracyjne, czy otwarte półki na drobiazgi (wszystkie zmieściły się w szafkach). I bez nich pomieszczenie ma wyraźny, zdecydowany charakter.

Mozaika zwraca uwagę

To niewątpliwie zasługa okładziny ceramicznej – z oryginalnym wzorem i wyjątkową, wyczuwalną w dotyku fakturą. Drobne, kolorowe kostki, które nadają okładzinie wyraźny rytm mozaiki, utkały na jej powierzchni subtelne, pionowe prążki. Złoto, pomarańcz, antracyt, które można odnaleźć na poszczególnych prążkach, tym razem wystąpiły w wersji stonowanej; nieco przygaszone barwy doskonale wpisują się w styl męskiej łazienki.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2018-03-12 23:09:45

    Szkoda, że w artykule i pod zdjęciami zabrakło informacji o autorze projektu. Projekt, dobór materiałow, kolorystyki wykonała firma Art - Studio Izabella Korol

POLECAMY W SERWISACH