Nad sedesem (Roca) znalazło się miejsce na wnękę na drobiazgi i kosmetyki. Czarny przycisk spłukujący to model firmy Geberit. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Nad sedesem (Roca) znalazło się miejsce na wnękę na drobiazgi i kosmetyki. Czarny przycisk spłukujący to model firmy Geberit. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
31 lip 2013 14:54

Łazienka w pasy: czerwony i szary w udanym duecie

Wnętrze, w którym połączono zimne i gorące, surową skromność z połyskującą odwagą. Powstała harmonijna i niebanalna całość, która bawi oko grą faktur. Niewielka powierzchnia toalety podkreśla każdy istniejący tu detal, co architekt w pełni wykorzystała.

To najmniejsze wnętrze nowoczesnego domu, którego wystrój w całości projektowała arch. Anna Gruner. Nie oznacza to jednak, że mały metraż został zmarginalizowany podczas prac aranżacyjnych. Wręcz przeciwnie – toaleta stanowiła wyzwanie.

Nowoczesna stylistyka

Postawiono sztywne kryteria: musiała być funkcjonalna i wpisywać się w nowoczesną stylistykę domu. Z racji, że w salonie operuje się prostymi, nowoczesnymi formami, które eksponowane są na tle betonowej ściany – motyw przewodni postanowiono przenieść również do gościnnej toalety, znajdującej się nieopodal wejścia do domu.

Betonowa ściana o specyficznej, szorstkiej fakturze nadaje surowego charakteru. Temperatura jest jednak podgrzana przez czerwone kafle.

Gra kolorów

Na tym nie koniec kolorów: pojawiają się czarno-srebrne dekory, kilka kafli w szarościach oraz przecierana grafitowa podłoga. Do tego tafla lustra, bez żadnych ram – jako kolejny element układanki ściennej. Kolaż faktur, połysków, matów nadaje rytm temu wnętrzu. Umywalka oraz łazienkowe dodatki mają proste formy i są niewielkie – nawet z perspektywy małego wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH