Sedes i bidet Omnia Architektura Villeroy&Boch. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Sedes i bidet Omnia Architektura Villeroy&Boch. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
17 sty 2014 10:17

Łazienka z czerwienią w tle

Ciepłe nasycone kolory, piękny motyw kwiatowy na płytkach ceramicznych nadają wyjątkowego, kobiecego charakteru łazienki. Biel ścian i urządzeń sanitarnych równoważy mocne akcenty.

W łazience zamiast wanny zaprojektowana została duża kabina prysznicowa. Zdecydowano się na rozwiązanie bezbrodzikowe. Płytka podłogowa wkracza w strefę kąpieli, a woda odprowadzana jest odpływem liniowym. To coraz chętniej stosowane rozwiązanie, które ułatwia utrzymanie czystości i likwiduje wszelkie progi i nierówności w podłodze.

Szklane drzwi przesuwne to wygodne zabezpieczenie przed zachlapaniem wnętrza, a jednocześnie bardzo efektowne. Dzięki przezroczystemu materiałowi udało się uniknąć optycznego pomniejszenia przestrzeni. Prowadnica jest chromowana, podobnie jak bateria prysznicowa i umywalkowa.

W ścianie wykonano półeczki, wyłożone barwną mozaiką, które idealnie nadają się do przechowywania kosmetyków niezbędnych w trakcie kąpieli. Podobne rozwiązanie zastosowano przy umywalce oraz zabudowie miski ustępowej. Efekt wzmocniono punktowym oświetleniem.

Umiar dekoracji

Niewątpliwie detalem przyciągającym wzrok jest dekor z motywem tulipana. Dzięki niemu łazienka nabiera delikatności, a miękkie linie ornamentu łagodzą przeważające czworoboczne formy. Duże lustro nad umywalką, to chwyt chętnie stosowany w niewielkich pomieszczeniach. Wzmacnia efekt przestrzenności, podobnie jak jasna kolorystyka ścian, która jest tłem dla mocniejszych akcentów barwnych.

Oprawy elektryczne są subtelne i ich rola jest czysto funkcjonalna. Pomieszczenie i tak wypełnione jest wieloma motywami dekoracyjnymi, więc zdobne lampy stały się zbędne. 

 WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH