Umywalka i mozaika pochodzą z katalogu
hiszpańskiej firmy Dune. Wykonane są z trawertynu. Fantazyjny blat umywalkowy ma wymodelowane miejsce na kwiaty. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Umywalka i mozaika pochodzą z katalogu hiszpańskiej firmy Dune. Wykonane są z trawertynu. Fantazyjny blat umywalkowy ma wymodelowane miejsce na kwiaty. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
07 paź 2013 14:07

Łazienka z mozaiką: trawertyn na ścianach

O urodzie tej łazienki decyduje trawertyn – kamień uformowany przez naturę przed tysiącami lat. Ujęty w rzeźbiarską kompozycję, urzeka delikatnością struktury. Wchodząc tutaj gość ma wrażenie przebywania w skalnej grocie, do której przez szczeliny w ścianach wpadają promienie słońca.

Toaletę zaprojektowano z myślą o gościach. Nie było potrzeby, by znalazły się tutaj szafki czy schowki na akcesoria i kosmetyki. Wręcz przeciwnie: właściciele chcieli mieć wnętrze niepowtarzalne, z artystycznie zaaranżowaną przestrzenią i niekoniecznie kątami prostymi ścian. Dynamiczna aranżacja miała także odwracać uwagę gości od znajdujących się wewnątrz drzwi, prowadzących do pomieszczenia technicznego.

Motywem przewodnim aranżacji jest koło. Zarysowane w kształtach podwieszanego sufitu, umywalki, baterii i przyciskach spłuczki, jego fragmenty, jakby naszkicowane ogromnym cyrklem, zostały powtórzone na łukach dobudowanych ścian. Modelują wnętrze, nadając mu rzeźbiarski charakter.

Są niezwykłą dekoracją, ale mają też ukryte praktyczne przeznaczenie – dzięki pustce wewnątrz, można w nich było swobodnie poprowadzić instalacje (np. licznych lampek), czy ukryć stelaż podwieszanego sedesu. Układające się sferycznie powierzchnie wykończono matową trawertynową mozaiką.

Dla kontrastu zestawiono ją, na pozostałych fragmentach ścian i podłodze, z dużymi, połyskującymi płytkami ceramicznymi. Wyposażenie toalety zostało ograniczone do minimum: umywalki, sedesu i lustra. Szczególnie efektowną oprawę otrzymała umywalka z trawertynu. Wsparta na fantazyjnie uformowanym blacie, przyciąga wzrok oryginalną, mozaikową strukturą.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH