Elementy wyposażenia - zarówno wanna, jak i umywalka (maki Kohler) oraz półka lustra – tworzą wielopoziomową, rozrzeźbioną konstrukcję oprawioną w drewno tekowe. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Elementy wyposażenia - zarówno wanna, jak i umywalka (maki Kohler) oraz półka lustra – tworzą wielopoziomową, rozrzeźbioną konstrukcję oprawioną w drewno tekowe. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 cze 2012 10:37

Łazienka z onyksem na ścianie

Wszystko zaczęło się od onyksu, który od razu skradł serce właścicielki. I nie ma w tym nic dziwnego. Jego niezwykłej magii po prostu trudno się oprzeć.

Układ funkcjonalny łazienki dość mocno uległ zmianie. W obecnym kształcie w zasadzie niewiele ma wspólnego z tym, jak wyglądał pierwotnie. Zmiany były konieczne, aby uzyskać duże, przestronne wnętrze, którego oczekiwała właścicielka. Zadanie okazało się proste, wymagało jednak wyburzenia kilku ścianek działowych. Niewielką łazienkę powiększono kosztem przylegającej do niej garderoby.

W efekcie powstał funkcjonalny i komfortowy salonik kąpielowy zapewniający odrobinę luksusu w domowym zaciszu. Główną strefą relaksu jest duża wanna z rozbudowanym systemem hydromasażu, w której można zanurzyć się i wylegiwać bez końca. Równie przyjemna jest szybka kąpiel pod prysznicem. Obszerna kabina, umiejscowiona dokładnie po przeciwnej stronie wanny, wyposażona jest bowiem zarówno w tradycyjny panel prysznicowy, jak w deszczownicę.

Elegancki wystrój

Relaksowi sprzyja jednak nie tylko leniuchowanie w wannie, ale także wystrój łazienki – elegancki, szykowny, a jednocześnie ciepły i nastrojowy. Ton całej aranżacji wyznaczył kamień – onyks „Tanzania” z zachwycającym, oryginalnym rysunkiem i niebanalną kolorystyką. Jego nasycona fioletem kolorystyka jest dominantą, do której dostosowano wszystkie inne materiały i wyposażenie.

– Zachwycił właścicielkę, kiedy na początku pojawił się w kuchni. Od razu wiedzieliśmy, że będziemy musieli znaleźć mu odpowiednie miejsce i oprawę również w łazience. Miał stanowić główny akcent dekoracyjny – podkreślają autorzy projektu arch. Paweł Pałkus i arch. Kuba Kasprzak.

– Dwie kamienne tafle zostały wykonane na specjalne zamówienie. Są gładkie i bardzo trwałe. Ogromną zaletą tego rodzaju kamienia jest zdolność do przepuszczania światła, dzięki czemu jeszcze dosadniej odkrywa swoje piękno.

Magia onyksu

Duże, wypolerowane tafle pokrywają całą ścianę nad wanną, tworząc gładką powierzchnię niczym dzieło sztuki, od którego nie można oderwać wzroku. Kamienną okładzinę dodatkowo podświetlono – onyks przepuszcza bowiem światło, które jeszcze wyraźniej akcentuje jego walory dekoracyjne, pozwalając tym samym uzyskać we wnętrzu magiczną aurę.

Klimat domowego spa współtworzy drewno teakowe (odporne na wilgoć), obecne w całym mieszkaniu oraz kolorystycznie dopasowane do niego gładkie płytki ceramiczne, subtelnie wtapiające się w tło. W tak szlachetnym, dystyngowanym otoczeniu można na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego. Bo ponoć onyks ma w sobie magiczną siłę. Już w starożytności uważany był za kamień przynoszący szczęście.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH