Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Sauna wypełniła narożnik pomieszczenia tuż przy wejściu do strefy relaksu. Została przeniesiona z poprzedniego domu właścicieli. Fot. Bartosz Jarosz.

Sauna wypełniła narożnik pomieszczenia tuż przy wejściu do strefy relaksu. Została przeniesiona z poprzedniego domu właścicieli. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 20 maj 2009 09:47 (aktualizacja: 24 sty 2014 10:40)

Łazienka ze strefą relaksu

W naszym klimacie nie można przez cały rok cieszyć się ciepłem i słońcem. Nie można też (niestety) być na wiecznym urlopie i wylegiwać się na śródziemnomorskich plażach. Rozwiązaniem dla „ciepłolubnych” jest domowy zakątek SPA z sauną i solarium.

Na urządzenie łazienki ze "słoneczną" strefą relaksu zdecydowali się bardzo aktywni, radośni ludzie, którzy dużo podróżują i lubią spędzać wakacje w Grecji, Włoszech i na Lazurowym Wybrzeżu. Domową, dostępną na co dzień namiastką piaszczystych plaż mogą być chwile relaksu w saunie czy solarium.

Dla podkreślenia śródziemnomorskiego klimatu i greckich inspiracji zastosowano jasny, kojarzący się z kolorem nadmorskiego piasku marmur i piękne, włoskie płytki firmy Iris Ceramica. Szlifowane są one w taki sposób, że wyglądają, jakby miały wtopione malutkie cyrkonie. Właściciele podkreślają, że naprawdę czują tu atmosferę beztroskich wakacji. 

Zainstalowanie obok sobie sauny i solarium nie wymagało spełnienia szczególnych wymogów technicznych. Wystarczyło, aby pomieszczenie z sauną miało odpowiednią wentylację. W przypadku solarium – dostęp do prądu. W tym domu solarium, sauna i łazienka tworzą zakątek SPA. Łazienka służy też dodatkowo dorastającemu synowi, który ma tuż obok swoją pracownię projektową.

Do realizacji projektu sauny z solarium wykorzystano rozległe, choć dość niskie piwnice. Całość zaaranżowano w nieco klubowym stylu: ciemne płytki na podłodze, ciemne drewno wenge. Na tym tle łazienka wygląda jak jasna, słoneczna „plaża”. Mieszkańcy mają też do dyspozycji salon kina domowego, z opuszczanym ekranem, projektorem, wygodnymi sofami i barkiem. Ogrodową „filią” domowego SPA – czynną tylko latem – jest wielka, wpuszczana w ziemię wanna z hydromasażem. Z myślą o relaksie, w kabinie prysznicowej znalazła się deszczownica.

PROJEKTANT

Małgorzata Borzyszkowska

Asar Autorskie Studio Projektowe

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA