Beżowe płytki ceramiczne to okładziny zarówno stylowe, jak i uniwersalne, jeśli chodzi o aranżację łazienki w bloku. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Beżowe płytki ceramiczne to okładziny zarówno stylowe, jak i uniwersalne, jeśli chodzi o aranżację łazienki w bloku. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
20 paź 2015 12:48

Łazienki w beżach i brązach – modne pomysły architektów

Bardzo ważnym w urządzaniu łazienki jest wybór odpowiednich kolorów. Jasne beże i brązy to odcienie, które najchętniej wybierają Polacy - właśnie ze względu na ponadczasowy charakter tych barw.

Polscy projektanci wnętrz urządzają łazienki tak, by były aranżacjami ponadczasowymi – stąd zazwyczaj wybierają kolory, które nie wychodzą z mody. Dobrym rozwiązaniem są płytki ceramiczne w beżach lub naturalne drewno i kamień w jasnym odcieniu. Ciepłe barwy nie tylko dodadzą przytulnego klimatu, ale też będą neutralnym tłem wyposażenia łazienki. Jasne ściany to dobra baza aranżacji w każdym stylu.

W ofercie producentów do wyboru jest wiele rodzajów okładzin, jak również farb ceramicznych odpornych na działanie wilgoci. Neutralne beżowe płytki czy naturalne drewno można również dowolnie urozmaicić stosując np. dekory lub montując fototapetę z ciekawym nadrukiem lub fotografią. Łazienka w beżach i brązach zyska, gdy postawimy także na dobrze rozmieszczone oświetlenie, które podkreśli walory kolorystyczne i wzory okładzin.

Urządzając łazienkę w beżach i brązach możemy mieć pewność, że jej kolory będą dobrą decyzją. Wnętrze nawiązujące do piękna natury – dzięki delikatnym odcieniom brązów - koresponduje z ciepłymi kolorami ziemi. Zdecydowanie łatwiej też jest się w nim zrelaksować - w takiej aranżacji można poczuć się przytulnie i komfortowo. Nie od dziś wiadomo, że odcienie beży i brązów ułatwiają wyciszenie się i przyjemny odpoczynek.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • lejdidi, 2015-10-29 15:49:46

    jasne beże są najlepsze do ciasnych łazienek w blokach, bo nie zaciemniają i nie dają po oczach. Ale takie jednolite wydają mi się jednak mdłe. Beże potrzebują jakiegoś akcentu i najlepiej wyglądają w stylizacjach retro romantycznych.

POLECAMY W SERWISACH