Okrągłe lustra pięknie wkomponowały się w łazience pod skosami. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Okrągłe lustra pięknie wkomponowały się w łazience pod skosami. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
26 maj 2017 10:05

Lustro w łazience: 12 ciekawych pomysłów

Nie ma łazienki bez lustra. Używamy go podczas porannej toalety, robienia makijażu. To także element dekoracyjny, który optycznie powiększa przestrzeń.

Lustro to obowiązkowy element wyposażenia łazienki, mający nie tylko podstawowe praktyczne zastosowanie. Za jego pomocą można również zwiększyć ilość światła w pomieszczeniu i sprawić, że będzie ono wyglądało na większe niż jest w rzeczywistości.

Ładne lustra to niedrogi sposób na przełamanie monotonii we wnętrzu, ozdoba, która podkreśli styl aranżacji. Lustrzane tafle montowane są przeważnie nad umywalką. Dodatkowo mogą pojawić się na frontach mebli czy ścianach.

Najlepiej jest zaplanować ich rozmieszczenie już na etapie projektowania łazienki. Aby w pełni wykorzystać lustrzany potencjał, pamiętajmy także o dobrym oświetleniu. Przydatna może okazać się również mała półeczka na podręczne akcesoria.

Teatr światła

Proste i wygodne rozwiązanie to zakup gotowego lustra łazienkowego. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli o różnych wymiarach, kształtach i stylach, z ramą lub bez niej. Bez trudu dobierzemy taflę do wystroju naszego wnętrza.

Zobacz także: 12 pomysłów na oświetlenie lustra w łazience

Szczególnie warte uwagi są produkty z oświetleniem LED. To nowoczesne i dekoracyjne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy montować dodatkowych, bocznych punktów świetlnych. Ledowe podświetlenie nie tylko wygląda bardzo atrakcyjnie, ale jest przede wszystkim energooszczędne.

Dwa w jednym

Szafki wiszące z lustrzanym frontem to ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie, łączące dwie funkcje w jednym produkcie. Za lustrzaną taflą kryją się schowki na przybory toaletowe. Taki kompaktowy element sprawdzi się szczególnie w małej łazience, gdzie każdy centymetr staramy się jak najlepiej wykorzystać, a potrzebne kosmetyki chcemy mieć zawsze pod ręką.

Ponadto, jeśli zdecydujemy się na całą serię łazienkową, takie lustro będzie pasowało do kompletu mebli, gdyż stworzy z nimi spójną całość.

Wygoda na wyciągnięcie ręki

Przy robieniu makijażu czy zakładaniu szkieł kontaktowych często potrzebujemy zmniejszyć dystans dzielący nas od lustrzanej tafli. Nie zawsze jest to możliwe ze względu na wystającą szafkę czy umywalkę. Bardzo wygodnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są lustra wysuwane.

Dzięki specjalnemu stelażowi, zastosowanemu w lustrach, jednym ruchem możemy przybliżyć taflę i w komfortowych warunkach wykonać codzienne czynności wymagające precyzji.

Źródło: Cersanit

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH