Łazienkę dodatkowo powiększa sufit podwieszany – i to nie byle jaki! Granicę między nim a płytkami zatarto poprzez naklejenie cienkich lustrzanych pasów. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Łazienkę dodatkowo powiększa sufit podwieszany – i to nie byle jaki! Granicę między nim a płytkami zatarto poprzez naklejenie cienkich lustrzanych pasów. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
21 lis 2011 15:07

Lustro weneckie i... bąbelki

Ekstrawaganckie pomysły architektów nie zawsze idą w parze z koncepcją gospodarzy domu. W przypadku tej łazienki, właściciele posiadali i odwagę, i chęć do wprowadzenia ciekawych rozwiązań. Dlatego projektantki mogły swobodnie zrealizować swoje zamierzenia, mocno poparte zaangażowaniem inwestorów.

Już w pierwszej chwili widać, że właścicielami tego salonu kąpielowego są młodzi, pełni energii ludzie, którzy nie stronią od aranżacyjnych wyzwań. Dzięki temu stworzona przez Artdekor przestrzeń wygląda bardzo nowocześnie. Aby w pełni to uzyskać, łazienka została powiększona kosztem pierwotnie ustalonego miejsca na szafę. Mimo to metraż wciąż nie był duży, dlatego projektantki zastosowały kilka rozwiązań, skutecznie odciągających uwagę od niewielkiej przestrzeni.

– Zabiegiem powiększającym łazienkę było zdematerializowanie granicy połączenia sufitu podwieszonego z płytkami ceramicznymi, poprzez naklejenie cienkich pasków z lustra –  mówi arch. Anna Mormon.

Inny fortel to wnęka wyłożona bąbelkową tapetą widoczną po obu stronach łazienki, a stało się to za sprawą wmontowanego w ścianę zwierciadła weneckiego.

Okno z takim lustrem daje wgląd w korytarz sąsiadujący z łazienką, sprawiając, że staje się ona wizualnie większa niż w rzeczywistości – stwierdza Anna Mormon.

Generalnie można zauważyć, że lustra w tej łazience są niemal wszędzie. Nad umywalką pojawia się kolejny zwierciadlany pas, który pełni funkcję praktyczną, ale i ozdobną, czy nawet wydłużającą perspektywę wnętrza (widzimy w nim swoje odbicie od razu po wejściu do łazienki).

Ze szkła „Lacobel” – o pięknym, lustrzanym połysku – wykonano drzwiczki kilku szafek. W jednej z nich, przy wejściu do łazienki, jest ukryta pralka. Białe, szare i czerwone płytki ceramiczne to dodatkowy atut, nadający łazience geometryczną, bardzo przestrzenną formę.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH