W łazience królują fioletowe i różowe odcienie przełamane bielą. Umywalka w malinowym kolorze kontrastuje z bielą szafki i ceramiki sanitarnej. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

W łazience królują fioletowe i różowe odcienie przełamane bielą. Umywalka w malinowym kolorze kontrastuje z bielą szafki i ceramiki sanitarnej. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
25 cze 2015 11:59

Mała łazienka na poddaszu: piękne, kolorowe wnętrze

Łazienka urządzona na poddaszu, tuż obok sypialni, jest jej kolorystyczną kontynuacją. Królują tutaj łagodne, pastelowe odcienie, dzięki którym wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru.

Obie przestrzenie: łazienka i sypialnia zostały zaprojektowane w tym samym stylu. Wnętrza są lekkie, urządzone z wielką dbałością o każdy detal. Jasne meble, pastelowe okładziny ścienne i dodatki sprawiają, że panuje w nich spokojny, łagodny klimat.

Mimo, że łazienka jest mała i znajduje się na poddaszu jest bardzo funkcjonalnie zaprojektowana. Po lewej stronie od wejścia znajduje się kremowa szafka z dwoma szufladami. Na jej blacie umieszczono umywalkę w malinowym kolorze. Obok znajduje się podwieszana miska ustępowa. Na całej ścianie, od wysokości zabudowy stelaża podtynkowego umieszczono lustro, które optycznie powiększa niewielkie wnętrze.

W łazience zdecydowano się na wstawienie kabiny prysznicowej z odpływem liniowym umieszczonym w posadzce. Strefę prysznica optycznie wydzielono za pomocą jasnych płytek podłogowych, które wydzielają granicę przestrzeni kąpielowej. Ze względu na usytuowanie łazienki na poddaszu, szklana kabina została dostosowana do wysokości pomieszczenia. Ściana za prysznicem została udekorowana płytkami z kwiatowym motywem. Dekoracyjne płytki dodają przestrzeni charakteru.

Łazienka usytuowane na poddaszu jest dobrze oświetlone. W ciągu dnia przez okno dachowe wpada sporo światła, które równomiernie oświetla całe wnętrze. Po zmroku łazienkę oświetlają również dekoracyjne kinkiety. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • lejdidi, 2015-08-19 16:20:52

    śliczna ta łazienka, taka romantyczna i kobieca. troche mi nie pasuje prysznic w takim wnętrzu vintage, wanna moim zdaniem pasowala by lepiej. Tylko też musiałaby byc jakaś ciekawa nie przesadzona, ale stylowa wlaśnie.

POLECAMY W SERWISACH