Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Umieszczenia na jednej ze ścian wnęk z przeznaczeniem na umywalkę, kabinę prysznicową oraz szafki gwarantuje funkcjonalność. Fot. Bartosz Jarosz.

Umieszczenia na jednej ze ścian wnęk z przeznaczeniem na umywalkę, kabinę prysznicową oraz szafki gwarantuje funkcjonalność. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 24 paź 2014 13:56 (aktualizacja: 27 paź 2014 08:17)

Mała łazienka: pomysłowe wnętrze z praktycznymi schowkami

Wąskie i z pozoru trudne do zagospodarowania wnętrze zostało urządzone praktycznie i pomysłowo. Są tutaj nawet schowki na łazienkowe akcesoria i ukryty w zabudowie bojler.

To niewielkich rozmiarów pomieszczenie, do tego o niekorzystnym z pozoru kształcie udało się urządzić pomysłowo, praktycznie i efektownie. Wąskie i długie nie pozostawiało zbyt dużego pola manewru, ale mimo to, udało się tutaj sporo zdziałać, a efekt jest bardzo ciekawy. Przede wszystkim wnętrze podzielono na strefy za pomocą kilku ścianek działowych. Postały w ten sposób praktyczne wnęki, z  których każda ma określoną funkcję. 

Mieszczą się one na prawo od wejścia. Już od progu widoczna jest strefa umywalki. Jej szerokość wyznacza pierwsza ścianka działowa. We wnęce znalazła się szafka z blatem, na którym ulokowano umywalkę o geometrycznym, a więc pasującym do koncepcji wnętrza kształcie.

Kolejna wnęka - sąsiadująca ze strefą umywalki to wnęka prysznicowa. Została zamknięta otwieranymi na zewnątrz drzwiami, a zamiast brodzika zainstalowany został odpływ w posadzce. Fragment ściany za wnęką prysznicową wykorzystano, aby zamontować grzejnik łazienkowy, natomiast przestrzeń powyżej grzejnika została pomysłowo aranżowana jako schowek, w którym ukryty jest bojler. Gdy schowek jest zamknięty, trudno się domyślić jego  istnienia. Drzwiczki dobrze kamuflują się na powierzchnią ściany, ponieważ zostały wykonane z płyty MDF i wykończone tymi samymi płytkami gresowymi.

Ostatnia wnęka – w końcu pomieszczenia – mieści pojemną szafkę na pralkę oraz inne niezbędne w łazience przedmioty, takie jak ręczniki czy detergenty. Ponieważ zabudowa w tym miejscu na mniejszą głębokość, strefa sanitarna z zamontowanym na przeciwległej ścianie sedesem spełnia również wszystkie wymagania co do wygodnego użytkowania.

PROJEKTANT

Aleksandra Wołczyk

MOMOgroup

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA