Umieszczenia na jednej ze ścian wnęk z przeznaczeniem na umywalkę, kabinę prysznicową oraz szafki gwarantuje funkcjonalność. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Umieszczenia na jednej ze ścian wnęk z przeznaczeniem na umywalkę, kabinę prysznicową oraz szafki gwarantuje funkcjonalność. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
24 paź 2014 13:56

Mała łazienka: pomysłowe wnętrze z praktycznymi schowkami

Wąskie i z pozoru trudne do zagospodarowania wnętrze zostało urządzone praktycznie i pomysłowo. Są tutaj nawet schowki na łazienkowe akcesoria i ukryty w zabudowie bojler.

To niewielkich rozmiarów pomieszczenie, do tego o niekorzystnym z pozoru kształcie udało się urządzić pomysłowo, praktycznie i efektownie. Wąskie i długie nie pozostawiało zbyt dużego pola manewru, ale mimo to, udało się tutaj sporo zdziałać, a efekt jest bardzo ciekawy. Przede wszystkim wnętrze podzielono na strefy za pomocą kilku ścianek działowych. Postały w ten sposób praktyczne wnęki, z  których każda ma określoną funkcję. 

Mieszczą się one na prawo od wejścia. Już od progu widoczna jest strefa umywalki. Jej szerokość wyznacza pierwsza ścianka działowa. We wnęce znalazła się szafka z blatem, na którym ulokowano umywalkę o geometrycznym, a więc pasującym do koncepcji wnętrza kształcie.

Kolejna wnęka - sąsiadująca ze strefą umywalki to wnęka prysznicowa. Została zamknięta otwieranymi na zewnątrz drzwiami, a zamiast brodzika zainstalowany został odpływ w posadzce. Fragment ściany za wnęką prysznicową wykorzystano, aby zamontować grzejnik łazienkowy, natomiast przestrzeń powyżej grzejnika została pomysłowo aranżowana jako schowek, w którym ukryty jest bojler. Gdy schowek jest zamknięty, trudno się domyślić jego  istnienia. Drzwiczki dobrze kamuflują się na powierzchnią ściany, ponieważ zostały wykonane z płyty MDF i wykończone tymi samymi płytkami gresowymi.

Ostatnia wnęka – w końcu pomieszczenia – mieści pojemną szafkę na pralkę oraz inne niezbędne w łazience przedmioty, takie jak ręczniki czy detergenty. Ponieważ zabudowa w tym miejscu na mniejszą głębokość, strefa sanitarna z zamontowanym na przeciwległej ścianie sedesem spełnia również wszystkie wymagania co do wygodnego użytkowania.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH