Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Rozwiązanie dwa w jednym, czyli prysznic połączony z wanną to zawsze dobre rozwiązanie w małej łazience. Jasne kolorystyka dodatkowo powiększa przestrzeń. Projekt: Tomasz Jasiński. Fot. Bartosz Jarosz

Rozwiązanie dwa w jednym, czyli prysznic połączony z wanną to zawsze dobre rozwiązanie w małej łazience. Jasne kolorystyka dodatkowo powiększa przestrzeń. Projekt: Tomasz Jasiński. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 22 lis 2016 13:40 (aktualizacja: 28 lis 2016 13:29)

Mała łazienka. Tak ją urządzisz z architektem

Aranżacja małej łazienki to często wyzwanie. Zobaczcie jak z niewielkim metrażem poradzili sobie architekci.

Niewielką łazienkę też można urządzić funkcjonalnie i wygodnie. A przy tym również bardzo estetycznie. Trzeba tylko wszystko szczegółowo zaplanować. 

Ważne, aby stosować sprawdzone rozwiązania, dzięki którym wnętrze będzie optycznie większe. Na początek pomyślmy o kolorze. Warto postawić na bieli oraz jasną paletę barw. Jeśli lubimy mocne kolory to postawmy na dodatki. Kontrastujące z jasnymi ścianami czy podłogą nadadzą łazience oryginalnego charakteru.

Kolejna sprawa to wybór wanny albo prysznica. W mniejszych wnętrzach świetnie sprawdzi się kabina prysznicowa oddzielona od reszty pomieszczenia elegancką, przezroczystą szybą lub zastąpienie klasycznego brodzika odpływem umieszczonym w podłodze. Zawsze też możemy wybrać rozwiązanie 2w1, czyli wannę połączoną z prysznicem, co również pozwoli nam zaoszczędzić miejsce. 

Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie wysokiej zabudowy do sufitu. Pozwoli ona schować z pola widzenia wszelkie drobiazgi, kosmetyki i środki czystości. Warto zastanowić się również nad ogrzewaniem podłogowym, które da nam możliwość zrezygnowania z typowych grzejników.

I na koniec jeszcze - nie zapominajmy o ogromnej sile luster. Nic tak nie powiększy naszej łazienki, jak wielokrotne lustrzane odbicie, dające złudzenie nieskończoności – efekt ten uzyskamy dzięki umieszczeniu luster na przeciwko siebie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

Forum Dobrego Designu

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA