Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kamień - naturalny łupek zdominował wnętrze łazienki. Projekt Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.

Kamień - naturalny łupek zdominował wnętrze łazienki. Projekt Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 25 sie 2014 11:46 (aktualizacja: 26 sie 2014 08:00)

Mała łazienka. Tak urządzisz ją w kamieniu

Mała przestrzeń łazienki nie oznacza od razu aranżacyjnych kompromisów. Doskonale wiedzą o tym właściciele niewielkiego domu, którzy zdecydowali, iż ich gościnną łazienkę ozdobi kamień.

Położony w malowniczej okolicy dom ulokowany został z dala od miejskiego gwaru i zgiełku wielkich miast. Umiejscowiony wśród rodzimych pól, łąk i lasów także swym wystrojem znakomicie wtapia się w otoczenie.

Za jego aranżację odpowiada arch. Piotr Stanisz, którego właściciele zaprosili do współpracy przy wystroju swego wymarzonego gniazda. Poszukując idealnej koncepcji uzgodniliśmy, że zaprojektujemy coś na podobieństwo nowoczesnego, wiejskiego domu. Określiliśmy ten pomysł jako „new country style” – opowiada architekt.Dominują tu bowiem naturalne materiały – drewno w formie forniru o ciepłym wybarwieniu orzecha oraz kamień – łupek w wersji polerowanej i łupanej.

Zdominował on także przestrzeń niewielkiej łazienki urządzonej z myślą o gościach, ale doskonale służącej też domownikom. Łupek pojawia się tu w swej naturalnej, pierwotnej wersji łupanej, jako dekoracja ściany za prysznicem oraz wnyki tuż nad stelażem WC. Połączony z wielkoformatowymi płytkami w melanżowym, szaro-beżowym wybarwieniu zdobiącymi ściany, prezentuje się niezwykle efektownie. To jednak nie jedyny „kamienny” motyw w tej łazience. Poza łupkiem spotykamy tu marmur w postaci dekoracyjnej i bardzo reprezentatywnej umywalki.

Mimo niewielkiej przestrzeni łazienka doskonale pomieściła wszystkie podstawowe funkcje. Poza wolno stojącą umywalką oraz podwieszaną toaletą wygospodarowano tu miejsce na otwartą kabinę typu walk-in. W jej wnętrzu zamontowano elegancką baterię podtynkową oraz dużą, kwadratową deszczownicę.

PROJEKTANT

Piotr Stanisz

Pracownia Architektury PS

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA