Aranżację łazienki zdominował kamień naturalny. Okładziny wykonane zostały z bazaltowych płyt. Lustro nad wanną dodaje wnętrzu głębi. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Aranżację łazienki zdominował kamień naturalny. Okładziny wykonane zostały z bazaltowych płyt. Lustro nad wanną dodaje wnętrzu głębi. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 sie 2015 14:07

Mała łazienka w kamieniu – zobacz gotowy projekt

Łazienka wykończona grafitowym bazaltem jest modna i ponadczasowa. Dobrze czują się tutaj zarówno domownicy, jak i korzystający z niej od czasu do czasu goście.

Projektując łazienkę dla swego kilkuletniego syna, duet architektów - Monika Włodarczyk i Jarosław Jończyk - postawili na ponadczasowy wystrój oraz naturalne materiały. 

Chcieli, aby wnętrze było modne i aktualne bez względu na wiek dziecka. Chcieli także, aby było na tyle eleganckie i uniwersalne, żeby czuli się tu dobrze także korzystający z łazienki od czasu do czasu goście.

Wszystkie te warunki spełniał kamień naturalny – do wykończenia ścian, podłóg i obudowy wanny wybrano grafitowy, nieco tajemniczy i niezwykle męski bazalt. Toaleta ma męski styl i kolorystkę. Stonowanej aranżacji dynamiki dodaje dekoracyjny kamień, tzw. zlepieniec, który zastosowano w kilku miejscach: we wnęce nad obudową podtynkowego stelaża spłuczki, przy lustrze oraz na styku obudowy wanny i podłogi.

Praktyczna i elegancka łazienka znakomicie spisuje się na co dzień, jak i podczas pobytów gości, a młody użytkownik będzie niej zadowolony także za klika lat. Bo przecież kolorystka, materiały jak formy wyposażenia tworzą niezwykle męską, mocną całość, która przypadłaby do gustu każdemu młodemu mężczyźnie. I jak żartuje Jarek Jończyk - inwestor i autor projektu: „Pokój syna, który projektowaliśmy w tym samym czasie, musimy wkrótce remontować, a łazienka nadal jest aktualna i będzie także za kilka lat”.

Jak przystało na męską łazienkę nie ma tutaj elementów stricte dekoracyjnych, ale mimo to wnętrzu nie brakuje wyrazu. Charakter aranżacji podkreślają oryginalne formy ceramiki sanitarnej. Szczególną uwagę zwraca sedes, którego geometryczna forma i trójkątny profil z czarnym wypełnieniem idealnie dopełnia aranżację chłopięcej (w perspektywie męskiej) łazienki.

  • W męskim stylu

    arch. Jarosław Jończyk

    Projektując łazienkę dla naszego kilkuletniego syna chcieliśmy odejść od stereotypów. Czyli nie urządzać np. na niebiesko, z typowymi chłopięcymi motywami dekoracyjnymi. Postawiliśmy na uniwersalny i ponadczasowy materiał, jakim jest kamień naturalny oraz stonowaną kolorystykę, aby stworzyć męską łazienkę, która będzie aktualna także za klika lat.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH