Minimalistyczą łazienkę, której surowy charakter to w dużej mierze zasługa szarych płytek gresowych (Nowa Gala), ociepla laminowany blat w ciemnym dekorze drewna. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Minimalistyczą łazienkę, której surowy charakter to w dużej mierze zasługa szarych płytek gresowych (Nowa Gala), ociepla laminowany blat w ciemnym dekorze drewna. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
07 paź 2014 11:51

Mała łazienka: z morskim motywem

Niewielka łazienka z prysznicem, urządzona jest nowocześnie i z zamierzoną surowością. Minimalistyczne wnętrze zdobi jedynie motyw fali na płytkach.

O szczegółach projektu opowiada jego autorka, proj. Karolina Łuczyńska.

Motywem przewodnim aranżacji, łączącym ją w spójną całość, jest fala. Skąd pomysł na wykorzystanie tego elementu w projekcie?

- Do projektu całego apartamentu użyłam motywu fali, który zastosowany został w recepcji budynku, tym samym nawiązując do stylu całego apartamentowca. Akcent ten pasował również wspaniale do aranżacji nowoczesnego mieszkania dwojga młodych ludzi. Ponadto, jako że apartamenty te mieszczą się w Gdyni, miał też symbolizować tamtejszy nadmorski klimat. Panel 3D pojawia się zatem w kuchni oraz w części salonowej pod zabudową TV. Motyw przewodni zrównoważono prostotą pozostałych zaprojektowanych elementów, mebli i tkanin.

W łazience natomiast, chcąc nawiązać do całości i ponownie zaakcentować element fali, zastosowaliśmy płytkę ceramiczną 3D firmy Aparici imitującą podobny wzór.

Organizując przestrzeń łazienki podzielono ją przepierzeniem, za którym ukryto prysznic. Nie wyposażono go jednak w standardową kabinę i brodzik.

- Zastosowaliśmy przepierzenie, ponieważ nie podobały nam się standardowe brodziki i kabiny – nie pasowały do efektu, który chcieliśmy uzyskać. Zainstalowaliśmy w tej części długi odpływ prysznicowy Advantix Vario. Jako że łazienka jest stosunkowo mała, wilgoć w pełni pochłania wentylacja.

Dominujące we wnętrzu szarości i biel tworzą łagodne i uspokajające tło. Nie obawiała się Pani jednak, że przy minimalistycznym charakterze łazienki zastosowanie tych barw stworzy dość surowy efekt?

 - Efekt miał być nowoczesny, nie baliśmy się ani bieli, ani szarości, których w całym apartamencie jest dość dużo. Aranżację ocieplają elementy drewniane (blat), oraz motyw fali. Zresztą biel sama w sobie nadaje wnętrzu dużo miękkości.

Nawiązując do minimalizmu, w łazience, w której zwykło się przechowywać sporo akcesoriów i kosmetyków, umieszczono tylko jeden mebel - komodę pod umywalkę. Czy to wystarczy, aby wygodnie korzystać z łazienkowej przestrzeni? 

- W tym konkretnym projekcie mogliśmy sobie pozwolić na takie minimalistyczne wykorzystanie przestrzeni, ponieważ w apartamencie tuż obok łazienki znajduje się tzw. pomieszczenie gospodarcze, które pozwala na przechowywanie dużej ilości rzeczy. Szafka w łazience miała mieścić jedynie podręczne kosmetyki i ręczniki.

Rozmawiała: Karolina Kulikowska

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH