Zobacz galerię [6 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
03 lut 2016 08:30

Mała łazienka z pralką - gotowy projekt na 6 metrów

Biel i czerń to sprawdzony przepis na elegancką łazienkę. Gdy umiejętnie wykorzysta się zwierciadła, powstaje jasne wnętrze zachwycające przestronnością. W dużej szafie lustrzanej zmieściła się nawet pralka.

Kolor biały to baza aranżacji całego mieszkania. Dużo jest go także w łazience. Jednak tutaj biel zestawiono z czernią: gładką oraz o fakturze skóry krokodyla. To sprawia, że łazienka jest prosta i nowoczesna lecz jednocześnie intryguje wyrafinowanymi detalami w kobiecym stylu.

Pomieszczenie ma zaledwie około 6 m², ale odnosi się wrażenie, że jest kilka razy większe. To efekt zastosowania wielu pomysłowych trików optycznych.

Duże lustra

Łazienkę powiększają przede wszystkim lustra. Ich powierzchnia jest imponująca – większa niż metraż pomieszczenia. Największe zwierciadła – od podłogi do sufitu – kryją wysoką zabudowę. Jest ona na tyle głęboka, że zmieściły się w niej pralka oraz półki na środki czystości. Warto zwrócić uwagę na podział jej dużych frontów. Zaprojektowano je tak, by można było nie tylko wygodnie otwierać szafę w małym pomieszczeniu, ale i wnieść je do łazienki na etapie urządzania.

Drzwi wysokiej zabudowy mają pionowy uchwyt, który trudno zauważyć. To sprawia, że ogromna lustrzana powierzchnia sprawia wrażenie jednolitej.

Pozostałe lustra również skrywają półki. Są one jednak płytsze. Mieści się na nich mnóstwo kosmetyków i przyborów toaletowych. Ich drzwiczki otwiera się za dolne krawędzie. To sprawia, że na lustrach nie zostają ślady palców.

Jasne oświetlenie

Efekt optycznego powiększenia łazienki potęguje światło. Punktów świetlnych jest tutaj wiele. Taśmy ledowe są zainstalowane pod wiszącymi lustrzanymi szafkami oraz w niszach sufitu. Dodatkowo w powieszany sufit wbudowano kilka lamp, które doskonale oświetlają każdy fragment łazienki.

Łazienka jest praktyczna na co dzień. Łatwo w niej schować wszelkie drobiazgi, co przekłada się na łatwiejsze utrzymania porządku. Jest w niej także półka na dekoracje – nad sedesem i umywalką.

Do relaksu zaprasza wygodna wanna. Fragment ściany nad nią wyłożono płytkami ceramicznymi wyglądające jak skóra krokodyla. Na ich tle została wyeksponowana elegancka bateria.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH