Mała łazienka z wanną. Projekt: Anna Krzak. Fot. Przemek Kuciński

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Mała łazienka z wanną. Projekt: Anna Krzak. Fot. Przemek Kuciński
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 paź 2017 10:53

Mała łazienka z wanną - zobacz gotowy projekt

Utrzymana w biało-szarej tonacji łazienka ma oryginalny i dynamiczny wystrój. Klimat buduje tu tapeta z malowniczym górskim krajobrazem.

Nowoczesna łazienka, choć nie jest duża, została urządzona w ciekawy, a przy tym wygodny sposób. Relaksującą atmosferę wprowadza tu fototapeta z urzekającym widokiem na górskie szczyty i leżące u ich podnóża jeziora. To pomysł właścicieli, którzy bardzo cenią aktywny wypoczynek na łonie natury. W pozostałych kwestiach dotyczących urządzenia wnętrza zdali się oni na wiedzę i umiejętności projektantki Anny Krzak.

Projekt zakładał, że wnętrze będzie urządzone nowocześnie i funkcjonalnie. Spójny wystrój łazienki to zasługa dobrze dobranych elementów wystroju oraz materiałów wykończeniowych. Poza wielobarwną ścianą z górskim motywem, kolorystyka wnętrza ogranicza się do szarości i bieli, które wizualnie ociepla drewno. Imitujące beton płytki zdobią ściany w newralgicznych miejscach, doskonale przy tym korespondując z ułożoną w linearny sposób gresową podłogą.

W ich towarzystwie białe fragmenty ścian oraz sanitariaty sprawiają wrażenie jeszcze bielszych, a dzięki dużemu lustru, którym wykończono ścianę nad umywalką, wnętrze wydaje się być większa niż jest w rzeczywistości. Designerskie elementy, takie jak grzejnik, baterie, a także dekoracyjne wieszaki stanowią oryginalne dodatki w wystroju wnętrza.

Na życzenie właścicieli, poza wygodną wanną, w łazience wydzielono miejsca na obszerną kabinę prysznicową typu walk in z deszczownicą. Prysznicowa wnęka kryje w sobie obszerną półkę, która służy jako miejsce na kosmetyki, a w razie potrzeby również jako siedzisko. Jej przesuwne drzwi jednocześnie wyznaczają granicę między częścią umywalkową i natryskową. W aranżacji łazienki nie zapomniano też o schowkach. Sporo miejsca do przechowywania zapewnia szafka podumywalkowa oraz pojemna zabudowa meblowa w strefie sanitariatów. Wykończona naturalnym fornirem wizualnie ociepla wnętrze.

Projekt: Anna Krzak, Anna Krzak - pracownia projektowania wnętrz, www.annakrzak.pl

Zdjęcia: Przemek Kuciński, www.niewformie.pl Stylizacja: Anna Krzak

Tekst: Alicja Pietrowska

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH