Tuż nad wanną zamontowano dużą taflę lustra, która optycznie powiększyła łazienkę przy sypialni. Szary grzejnik idealnie współgra z płytkami z graficznymi dekorami. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Tuż nad wanną zamontowano dużą taflę lustra, która optycznie powiększyła łazienkę przy sypialni. Szary grzejnik idealnie współgra z płytkami z graficznymi dekorami. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
29 lip 2015 14:01

Mała łazienka. Zobacz gotowy projekt

W tej niewielkiej łazience, dzięki kreatywności projektantki, zmieściła się zarówno wanna, jak i prysznic. Wnętrze jest funkcjonale i wygodne.

Obecnie łazienka pełni funkcję dodatkowej toalety lub – od czasu do czasu – dla gości. To wnętrze na piętrze jest nieco bardziej „szalone” niż reszta pomieszczeń. Rolę główną grają tu dekoracyjne nadruki na szarych płytkach ceramicznych. Ich równo ułożona czcionka nawiązuje do prostych linii, które miały być motywem przewodnim. Płytki z dekorami ułożono jednak tylko w poszczególnych strefach łazienki, tak by nie były zbyt przytłaczające.

Nad wanną wzrok przyciąga fototapeta z czerwoną literą A+, która jak mówi projektantka, Katarzyna Mikulska-Sękalska, miała stanowić kolorystyczny kontrast i wprowadzić do wnętrza element wesołości. Czerwone akcenty pojawiają się także w innych miejscach – na froncie szafki podumywalkowej, czy bocznej ściance sedesu.

Ceramika łazienkowa o prostych liniach dobrze wpisuje się w prostotę aranżacji. Wanna z wygodnym, wyprofilowanym wnętrzem zaprasza do przyjemnych kąpieli. Tuż nad nią znajduje się też spora tafla lustra, która pomaga optycznie powiększyć niedużą łazienkę.

W strefie umywalek wzrok przyciąga oryginalna szafka wykonana na zamówienie. Lśniące fronty z lakierowanego MDF-u elegancko odbijają przestrzeń. Otwierane za pomocą dużych uchwytów szuflady są jedynym miejscem przechowywania drobiazgów.

Aranżacja tej łazienki, w przeciwieństwie do pozostałych pomieszczeń domu, które trzeba było przebudowywać, nie sprawiała zbyt wielu trudności. Jedynym utrudnieniem w jej urządzaniu była mała przestrzeń, jednak tę udało się nieco optycznie powiększyć za pomocą dwóch tafli luster i białych płytek. Przestronności dodała także kabina prysznicowa bez tradycyjnego brodzika. Zastąpił go odpływ liniowy zamontowany w podłodze. Nietuzinkowy wygląd zagwarantowało połączenie trzech modnych kolorów: czerwieni, szarości i bieli.

Tekst: Judyta Kokoszkiewicz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH