Fototapeta na ścianie za prysznicem to największa ozdoba tego wnętrza, a także sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Fototapeta na ścianie za prysznicem to największa ozdoba tego wnętrza, a także sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
12 lis 2014 10:58

Mała łazienka: zobacz jak fototapeta powiększa przestrzeń

W tej małej łazience uwagę przyciąga fantastyczna fototapeta z ławicą ryb. Mimo niewielkich rozmiarów wnętrze udało się nie tylko oryginalnie ozdobić, ale także funkcjonalnie urządzić.

To nie lada wyzwanie urządzić efektownie i praktycznie małe wnętrze. Ta łazienka ma jedynie nieco ponad 6 m kw powierzchni, a mimo to na pierwszy rzut oka zachwyca przestrzenią. To po części zasługa złudzenia optycznego i wrażenia głębi jakie daje fototapeta na ścianie za prysznicem. Przede wszystkim jednak wygodna przestrzeń użytkowa to efekt starannego i pomysłowego rozplanowania sprzętów. Niebagatelne znaczenie mają również rozwiązanie techniczne zastosowane w projekcie tego wnętrza.

Przykładem tego jest chociażby sposób odprowadzenia wody pod prysznicem. Zamiast typowego brodzika zastosowano odpływ liniowy zabudowany w płaszczyźnie posadzki. Nawet pokrywa odpływu wykończona jest takim samym materiałem jak cała podłoga. Takie rozwiązanie sprawia, że nic nie dzieli przestrzeni, także wizualnie. Dlatego podłoga, a co za tym idzie cała łazienka, wydaje się większa. Stefa kąpielowa też nie jest wyznaczona z przestrzeni łazienki w sposób zasadniczy. Oddzielona została jedynie szklaną ścianką, która chroni łazienkę przed zachlapaniem podczas kąpieli pod natryskiem. Transparentna tafla szkła pozwala również nacieszyć oko pięknym zdjęciem  w rozmiarze XL. Ławica ryb na niebieskim tle morskich głębin wyróżnia łazienkę w sposób szczególny. Zabezpieczona szkłem grafika świetnie sprawdza się w strefie kąpielowej.

Największym zaskoczeniem jest chyba fakt, że w tym małym wnętrzu udało się także zmieścić pralkę i zabudować w łazienkowej szafie z białego MDF-u. Wnęka, w której umieszczono pralkę oraz praktyczne półki na detergenty została "zabrana" z sąsiadującego z łazienką aneksu kuchennego i "wcielona" do przestrzeni łazienki. Znajduje się dokładnie na przeciwko umywalki zamontowanej w niewielkiej wnęce tuż przy wejściu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH