Łazienka urządzona w ciepłych beżach oraz z dodatkami drewna. Powierzchnia: około 8 m². Projekt: Tomasz Tubisz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Łazienka urządzona w ciepłych beżach oraz z dodatkami drewna. Powierzchnia: około 8 m². Projekt: Tomasz Tubisz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
03 gru 2015 12:19

Małe łazienki – tak je urządzisz w beżach

Gdy łazienka jest mała, niewiele osób chce eksperymentować z mocnymi kolorami. Ponadczasowy charakter ma beż, który jest spokojny i pasuje do każdego stylu.

Beż to kolor, który ma tysiące odcieni. Mogą ciemne, zbliżone do tonacji kawy i czekolady, albo jasne, jak delikatny piasek na słonecznej plaży. W każdej wersji kolor beżowy ma ponadczasowy charakter. Pasuje do wnętrz w stylu retro, klasycznych, nowoczesnych, vintage.

Kolor beżowy jest wybierany do łazienek także z innych powodów. Przede wszystkim jest postrzegany jako barwa ciepła. Dlatego to ciekawa alternatywa dla tych, którzy nie chcą w łazience bieli, kojarzącej się często chłodem. Kolor beżowy jest jasny. Dlatego tak urządzone łazienki wydają się wizualnie większe.

Beż może być obecny na różnych materiałach. Najczęściej wybierane są płytki ceramiczne oraz kamień (granit, marmur, trawertyn) w kolorze beżowym. Beżowe mogą być także np. lakierowane szkło, meble, ręczniki i akcesoria łazienkowe.

Aby beżowa łazienka nie sprawiała wrażenia nudnej, warto wprowadzić jakiś element dekoracyjny. To może być np. mozaika, bordiura na płytkach ceramicznych, fototapeta, drewno. To ostatnie jest szczególnie polecane do łazienek eleganckich, w których ważne są nie tylko aspekty praktyczne, ale i estetyka.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH