Zobacz galerię [13 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
04 lis 2015 08:28

Małe łazienki - tak je urządzisz w bieli. 12 projektów

Biel zachwyca świeżością i prostotą. W łazience może być wszechobecna. Modnie ją także przełamać dodatkiem kolorowych akcentów albo drewna. Mile widziane są lustra.

Biel optycznie powiększa przestrzeń oraz odbija światło. Dzięki temu białe łazienki zawsze sprawiają wrażenie znacznie większych i jaśniejszych. To ważne, gdy łazienka jest mała i bez okna.

Biały kolor dodaje łazience lekkości i świeżości. Taka toaleta wydaje się też bardziej uporządkowana. Poza tym biały działa uspokajająco. Jako kolor neutralny nie przykuwa uwagi i pozwala odpocząć.

Warto pamiętać, że biel ma różne odcienie. Może być chłodna lub ciepła, matowa i z połyskiem. Dobry pomysł to wzory typu biel na bieli.

Jeśli tylko jest możliwość, do małej łazienki najlepiej wybierać wyposażenie zaprojektowane specjalnie do niewielkich pomieszczeń. Sedesy, bidety czy umywalki z takich kolekcji mają trochę mniejsze wymiary. Wanny zaś to często modele asymetryczne. Ich kształty są takie, że misa wewnętrzna pozwala na komfortowe leżenie, ale wymiary zewnętrze są niewielkie. Ich zwężenia i owalne linie nie utrudniają przechodzenia w ciasnych pomieszczeniach.

Przed każdym z urządzeń niezbędne jest minimum wolnej powierzchni (może być wspólna):
 - przed sedesem – 60x80 cm,
- przed wanną, umywalką, bidetem – 70x100 cm,
- przed kabiną – 80x90 cm.

Jeśli w tak urządzonym wnętrzu będzie co najmniej jedno duże lustro, łazienka wyda się bardzo duża. Zobaczcie przykłady.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH