Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Przedłużony aż do równoległej ściany blat umywalkowy może służyć za toaletkę. Dwa duże okna za dnia doskonale rozświetlają całe wnętrze łazienki. Fot. Bartosz Jarosz.

Przedłużony aż do równoległej ściany blat umywalkowy może służyć za toaletkę. Dwa duże okna za dnia doskonale rozświetlają całe wnętrze łazienki. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00

Marmur w łazience: eleganckie i luksusowe wnętrze

Czerwony marmur pokrywa podłogę i wspina się na ściany. Gdyby nie ten majestatyczny kamień łazienka wydawałaby się całkiem zwyczajna i niemal ascetyczna. Jednak kolor i niezwykła kompozycja żyłkowań czynią z niej wnętrze o charyzmatycznym charakterze.

Klasyczna elegancja i ponadczasowe wzornictwo – te cechy w wystroju wnętrz gospodarze domu cenią najbardziej. Te upodobania widać także bardzo wyraźnie w ich prywatnej łazience. Prosty, przejrzysty układ rozmieszczenia urządzeń sanitarnych, z wyraźnie wydzielonymi strefami funkcjonalnymi, wprowadza do wnętrza naturalny ład i porządek.

Obok strefy higienicznej i kąpielowej przewidziane zostało też miejsce na odpoczynek – fotel ustawiony w okolicy okien zachęca, by choć na chwilę przysiąść i oddać się kontemplacji. Autonomia poszczególnych stref zaznaczona została bardzo subtelnie, służy temu m.in. sufit z łukowatymi sklepieniami w dwóch przeciwległych krańcach łazienki.

Inspiracja Toskanią

Właściciele mają słabość do podróży, a ich ukochanym miejscem jest Toskania. To właśnie klimat i charakter tej krainy stały się inspiracją dla wielu rozwiązań aranżacyjnych. Niemałą rolę odegrał też przy wyborze kamienia, który stworzył oblicze ich łazienki. Położona tuż przy sypialni, w zamierzeniu, miała być wnętrzem ciepłym w odbiorze, ale przy tym nie pozbawionym wyszukanej elegancji.

Oczekiwaniom państwa domu ostatecznie sprostał marmur o niezwykłej czerwonej barwie, z rysunkiem wyraźnych białych żyłkowań. Tak majestatyczny marmur najlepiej prezentuje się samodzielnie, bez żadnych dodatków i upiększeń, dlatego stał się jedynym materiałem wykończeniowym zarówno podłogi, jak i ścian.

Jego uzupełnieniem są trawertynowe parapety w oknach i blat podumywalkowy, w kolorze maksymalnie zbliżonym do barwy marmuru. Aranżacja wszystkich stref potraktowana została z jednakowym pietyzmem i dbałością o szczegóły. Elementy dekoracyjne, choć na tle marmuru nie od razu rzucają się w oczy, dodają całości eleganckiego szlifu.

Strefę z umywalkami okalają dwa delikatne pilastry zwieńczone kwiatowymi dekorami. Znacznie większy, ale o podobnym kształcie, dekor wmurowany został we fragment ściany pomiędzy oknami – dla właścicieli to ważny detal, ma nie tylko dekoracyjną, ale i sentymentalną wartość.

PROJEKTANT

Michał Ostaniewicz

S&O Projekt Michał Ostaniewicz Sylwia Strzelecka

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA