Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Sedes, podobnie jak umywalka, to model z katalogu Catalano. Całość dopełnia prosty grzejnik Zehnder – model chromowany „Toga II”. Fot. Monika Filipiuk.

Sedes, podobnie jak umywalka, to model z katalogu Catalano. Całość dopełnia prosty grzejnik Zehnder – model chromowany „Toga II”. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 11 sty 2010 10:30 (aktualizacja: 27 gru 2013 13:04)

Męski zmysł

...estetyczny jest zupełnie inny, wynika z potrzeby otaczania się prostymi formami i stonowanymi kolorami, co również przekłada się na wystrój wnętrz. Jasne barwy, minimalny dekor i geometryczne kształty definiują w dużej mierze łazienkę na wskroś męską.

Ekskluzywny kompleks City Park w centrum Poznania to przestrzeń zaprojektowana z pełną pieczołowitością. Znajdujący się zaś w nim apartament (143,5 m2) reprezentuje równowagę pierwiastków ying i yang. Dowód: stricte męska łazienka stworzona jako przeciwwaga dla salonu kąpielowego pani domu.

Autorzy jej aranżacji to grupa projektantów z Artes Design. Zastosowali tutaj wiele praktycznych rozwiązań, jak schowana we wnęce kabina, spora umywalka i pisuar. Takie rozplanowanie miało maksymalnie wykorzystać przestrzeń i dać pełną swobodę komunikacji. Priorytetem była również stonowana kolorystyka, aby mały metraż nie był przytłoczony feerią barw. Za sprawą dyskretnych kolorów – bieli, szarości oraz popielatego dekoru – łazienkę spowija aura nowoczesności, której pewna surowość (bez zbędnych ozdobników) oznajmia, że jest to w pełni męskie terytorium. Grafit sygnalizuje tu szlachetność, a biel ponadczasową klasykę. To właśnie dlatego właściciel może czuć się pewnie w łazience zaprojektowanej specjalnie z myślą o nim.

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA