Zobacz galerię [12 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
21 sty 2016 08:30

Metamorfoza małej łazienki – zdjęcia przed i po remoncie

Remont łazienki jest jedną z najbardziej uciążliwych i kosztownych prac. Usuwanie starych
płytek ze ścian i podłogi uniemożliwia korzystanie z łazienki przez długi czas. Tą łazienkę pomalowano farbami do płytek. Koszt: 200 zł.

Łazienka znajduje się w Łodzi. Jest typowa: mała (około 4 m kw.) i ciasna. Ostatni remont był tutaj robiony około 20 lat temu. Wtedy zostały położone na ścianach i podłodze płytki ceramiczne. Właściciele nie chcieli ich skuwać. Tym bardziej, że układ łazienki uznali za dobry. Są tutaj wanna, umywalka, sedes oraz pralka.

Zamiast remontu łazienki, właściciele zdecydowali się na metamorfozę z pomalowaniem płytek ceramicznych specjalnymi farbami. Przeprowadziła ją własnoręcznie Ula Michalak, autorka bloga Interiorsdesignblog.com.

Krok 1 

W pierwszej kolejności zagipsowane zostały dziury, a ściany pomalowano na biało specjalną farbą przeznaczoną do wilgotnych pomieszczeń.

Krok 2

Do renowacji płytek wybrane zostały jasne kolory ze względu na niewielką przestrzeń pomieszczenia. Kafelki na ścianie zostały odtłuszczone i pomalowane farbą w kolorze szary marengo z kolekcji V33 Renowacja Płytki Ścienne. Farba pokryła różne rodzaje płytek.

Krok 3

Terakota na podłodze została pomalowana została nieco jaśniejszym odcieniem – tutaj sprawdził się kolor biały pieprz farby do płytek podłogowych V33 Renowacja Płytki Podłogowe. Powstała powierzchnia odporna na ścieranie.

Przeprowadzanie remontu zajęło weekend. Koszt - 200 zł. Litr farby wystarczył na dwukrotne pokrycie płytek na ścianach, a niespełna litr na pomalowanie podłogi.

Zdjęcia: serwis prasowy V33.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2016-01-23 16:55:26

    jak dla mnie obie wersje sa przed remontem.....

POLECAMY W SERWISACH