Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Szklana zasłona przy wannie umożliwiła zainstalowanie tuż obok sedesu, dyskretnie tym samym oddzielonego. Wykończone na czerwono jego otoczenie pełni czysto dekoracyjną funkcję. Fot. Monika Filipiuk.

Szklana zasłona przy wannie umożliwiła zainstalowanie tuż obok sedesu, dyskretnie tym samym oddzielonego. Wykończone na  czerwono jego otoczenie pełni czysto dekoracyjną funkcję. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 20 kwi 2009 09:27 (aktualizacja: 27 gru 2013 12:49)

Metodyczne szaleństwo

O klimacie wnętrza decydują zamknięta bądź otwarta forma przestrzeni, użyte materiały, meble, bibeloty, rodzaj oświetlenia. Wszystkie te elementy pojawiają się w tym mieszkaniu.

Tym, co od pierwszej chwili przyciąga wzrok w prezentowanej łazience jest połączenie soczystej, winnej czerwieni i nieskazitelnej bieli. Może się ono wydawać odważne i ekstrawaganckie, ale tylko do momentu, gdy zajrzymy do innych pomieszczeń tego mieszkania. Właściciele - młode małżeństwo - uznali, że nie chcą spędzać życia w otoczeniu szarości, brązów i beży.

Zgodnie z powyższym założeniem w przedpokoju, jako awangarda, znalazł się fiolet, inicjując całą barwną opowieść. Projektantka otrzymała przyzwolenie, by wypełnić je kontrastującymi ze sobą, czystymi, nasyconymi kolorami. Na tej zasadzie w sypialni pojawiła się soczysta zieleń i pomarańcz, na ścianie w salonie – odcień winogron (określenie: „fiolet” nie oddałoby smakowitej tonacji winogronowej skórki), w kuchni – czerwień. Walory tego kolorystycznego koktajlu wydobywa oświetlenie, sączące się punktowo z różnych miejsc i zakamarków. Poszczególne barwy, choć dobrane poprzez kontrast, powtarzają się w różnych częściach mieszkania, nadając mu charakter konsekwentnej, malarskiej kompozycji.

Pojawienie się czerwieni w łazience nie jest więc dziełem przypadku, tylko nawiązaniem do wystroju kuchni. Po festynie kolorów, w jakim wzięliśmy udział, dwubarwne wnętrze wydaje się strefą ciszy. Takie jest też zasadnicze przeznaczenie tej łazienki: ma być przestrzenią relaksu, enklawą małżeńskiego spokoju. Właśnie dlatego najważniejszą rolę odgrywa w niej wanna – o imponujących rozmiarach 190x90 cm, wyniesiona na postumencie, podkreślona obudową z czerwonych płytek i rozświetlona punktowymi lampkami. Wszystkie inne elementy wnętrza, choć wydają się zaledwie dodatkiem do niej, bynajmniej nie prezentują się skromnie i świetnie spełniają swoje funkcje. (KS)

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA