Ceramikę sanitarną z kolekcji „Aveo” firmy Villeroy and Boch wyróżniają masywne, opływowe kształty. Umywalka jest duża, dokładnie tak jak życzyli sobie inwestorzy. Fot. Tomek Markowski.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Ceramikę sanitarną z kolekcji „Aveo” firmy Villeroy and Boch wyróżniają masywne, opływowe kształty. Umywalka jest duża, dokładnie tak jak życzyli sobie inwestorzy. Fot. Tomek Markowski.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 maj 2009 10:25

Miętowe zacisze

Mała łazienka rodzinna może być wygodna i nieschematyczna. Tak jak prezentowane wnętrze, które intryguje oryginalnymi rozwiązaniami i niezwykłym klimatem wyczarowanym na zaledwie 3,4 m2.

Inwestorzy nie wyobrażali sobie łazienki bez wanny, mimo że przestrzeń jaką dysponowali była mocno ograniczona. Ponadto musiała się tu znaleźć pełnowymiarowa umywalka i sedes. Wskazane też były półki na wszystkie niezbędne w łazience drobiazgi. Projektanci musieli więc wykazać się dużą inwencją. Zaczęli od znalezienia odpowiedniej wanny. Narożny asymetryczny model z oferty firmy Pool-Spa zaprojektowany został specjalnie z myślą o małych łazienkach – jego misa wyprofilowana jest w sposób, który zapewnia komfort kąpieli, a jednocześnie, dzięki wyraźnemu zwężeniu jednego końca, zajmuje minimalną powierzchnię. Łazienka musiała się jednak odrobinę „dopasować” do tego kształtu. Ściana za wanną została przebudowana – tworzy teraz łuk, który pozwolił ulokować tu węższą część wanny, a przy okazji powstało też miejsce na ażurowe półki.

Dla wrażenia, jakie wywołuje łazienka, ogromne znaczenie mają lustra – to sprawdzony sposób na optyczne powiększanie ciasnych wnętrz. Jedno z nich znajduje się naprzeciwko wejścia, jest niezbędne z powodów funkcjonalnych – pod nim zamontowana jest umywalka, ale pełni też rolę estetyczną – sprawia, że wchodzącym łazienka wydaje się bardziej przestronna. Drugie ogromne lustro znajduje się vis-a-vis wanny. Wtajemniczeni wiedzą, że wystarczy uchylić jego taflę, by w zasięgu ręki znalazła się cała masa bardziej i mniej potrzebnych rzeczy. Lustro zamyka bowiem wnękę, będącą łazienkową szafą. W wizualnej percepcji wnętrza równie ważna jest delikatna pastelowa kolorystyka, która rozjaśnia aranżację. Doskonale ze sobą zgrane naturalne i wyciszające odcienie zieleni i beżu tworzą przestrzeń, która sprzyja codziennemu odprężeniu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH