Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W salonie kąpielowym umieszczono wannę oraz przestronną kabinę prysznicową typu walk-in. Odprowadzenie wody dostarczonej przez deszczownicę oraz baterię prysznicową (Steinberg) zapewnia odpływ liniowy umieszczony w posadzce. Fot. Bartosz Jarosz.

W salonie kąpielowym umieszczono wannę oraz przestronną kabinę prysznicową typu walk-in. Odprowadzenie wody dostarczonej przez deszczownicę oraz baterię prysznicową (Steinberg) zapewnia odpływ liniowy umieszczony w posadzce. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 09 sie 2012 09:51 (aktualizacja: 27 gru 2013 13:27)

Minimalizm dla zdecydowanych

Surowe i sterylne, minimalistyczne wnętrze może służyć przez lata, opierając się zmienności mody i upływowi czasu. Ale uwaga! To styl dla pewnych i zdecydowanych.

Gdy właściciele tego domu zgłosili się do arch. Piotra Stanisza, autora projektu z propozycją zaaranżowania wnętrza domu, mieli już sprecyzowane wymagania, odnośnie nie tylko stylu, ale również kolorystyki i częściowo także materiałów wykończeniowych.
- Miało być nowocześnie, minimalistycznie, sterylnie, jasno (wręcz biało!) z dodatkiem naturalnego drewna w roli elementu ocieplającego – wyjaśnia arch. Piotr Stanisz. – Wnętrze miało być na tyle „kultowe”, żeby nie trzeba było go nigdy zmieniać. Efekt finalny dokładnie odpowiada założeniom. Łazienka przetrwa lata, zaprojektowana jako praktyczne, pełne przestrzeni i ładu pomieszczenie bez zbędnych dodatków.

Niewątpliwie największym atutem pomieszczenia jest duża, starannie rozplanowana przestrzeń, która nadaje mu status salonu kąpielowego. Imponujących rozmiarów kabina prysznicowa typu walk-in zachęca do niczym nieskrępowanego relaksu w strugach wody, a gwarancję komfortu zapewnia deszczownica oraz rączka prysznicowa. Idealna na długie, odprężające kąpiele jest z kolei asymetryczna wanna, która została zamontowana w nietypowy sposób: częściowo wpuszczona w posadzkę. Takie rozwiązanie zapewnia wygodne użytkowanie oraz łatwiejszy dostęp do wanny. Użytkownikom daje wrażenie korzystania z kąpieli w naturalnym zagłębieniu. W tym sterylnym, uporządkowanym wnętrzu, żaden zbędny element, dekoracja, czy przedmiot codziennego użytku nie burzy ładu i spokoju. Nawet służąca do przechowywania łazienkowych akcesoriów pionowa szafka jest niemal niewidoczna. Umieszczona we wnęce, skryta za frontem z mlecznego szkła doskonale licuje się z powierzchnią okładziny ceramicznej.

PROJEKTANT

Piotr Stanisz

Pracownia Architektury PS

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA